پرش به محتوا

شرق دور در تیررس

شرق دور در تیررس

نیروی هوایی آلمان جت های جنگنده خود را برای شرکت در رزمایش علیه چین به هند و اقیانوس آرام ارسال می کند

نویسنده: نیک براونز

منتشر شده در یونگه ولت

ترجمه مجله هفته.

رسیدن به اقیانوس هند و اقیانوس آرام در عرض ۲۴ ساعت:

این ماموریت شش فروند یوروفایتر از اسکادران ۷۴ نیروی هوایی آلمان است که بعدازظهر دوشنبه از پایگاه هوایی در نزدیکی نویبورگ به پرواز درآمدند. این جنگنده ها قرار است از طریق ایتالیا، یونان، اسرائیل و اردن به ابوظبی در امارات متحده عربی پرواز کنند. 

پس از تعویض خلبان، هواپیما از آنجا از طریق خلیج عمان، هند و خلیج بنگال پرواز را به سنگاپور ادامه می دهد. 

سه فروند هواپیمای تانکر ایرباس «آ۳۳۰» برای سوخت‌گیری هوایی جت‌های جنگنده و چهار فروند هواپیمای ترابری «آ۴۰۰ ام» نیز به عنوان بخشی از رزمایش «سریع اقیانوس آرام ۲۰۲۲» به آسیا پرواز می‌کنند که حدود ۲۵۰ سرباز از ارتش آلمان بوندسوهر در آن شرکت دارند. 

سپهبد اینگو گرهارتز، بازرس نیروی هوایی، این پروژه را «بزرگترین و چالش برانگیزترین انتقالی که نیروی هوایی آلمان تا به حال به خود دیده است» خواند. 

ژنرال در ادامه گفت، این اقدام نظامی یک سیگنال واضح ارسال می کند:

«نیروی هوایی می تواند به سرعت و به هر نقطه ای از جهان خود را برساند و مستقر شود – حتی زمانی که چندین فرمان موازی داده شوند که همزمان باید اجرا شوند.»

از ابتدای ماه جاری، بوندسوهر مسئول مأموریت کنترل فضای هوایی ناتو بر فراز کشورهای بالتیک را بر عهده دارد. 

یوروفایتر از سنگاپور، مسیرش را به ​​استرالیا ادامه خواهد داد تا در دو رزمایش چند ملیتی توسط نیروهای مسلح استرالیا در ماه آگوست و سپتامبر شرکت کنند. 

بیش از ۲۵۰۰ نفر و حداکثر ۱۰۰ هواپیما از ۱۷ کشور جهان در مانور سه هفته ای جنگ هوایی «پیچ بلک» نیروی هوایی سلطنتی استرالیا که هر دو سال یکبار برگزار می شود، شرکت دارند. 

به دنبال آن رزمایش جنگ دریایی «کاکادو» برگزار می شود. پروازهای مشترک با نیروی هوایی سنگاپور و بازدید از ژاپن و کره جنوبی نیز قبل از برنامه ریزی برای پرواز هواپیمای بوندسوهر به آلمان در اوایل اکتبر برنامه ریزی شده است.

یورگن واگنر از مرکز اطلاعات نظامی سازی (IMI) در شهر توبینگن روز دوشنبه به روزنامه یونگه ولت گفت: «هند-اقیانوس آرام مهم ترین منطقه در جهان در نظر گرفته می شود – کنترل آن همچنین به عنوان فرصتی برای جلوگیری از ظهور چین درنظر گرفته می شود. با تشدید درگیری ها در این منطقه، آلمان «اعلام کرد که دیگر نمی خواهد «از حاشیه» به آن نگاه کند. 

این کارشناس علوم سیاسی به «راهنمای هند و اقیانوس آرام» که توسط دولت آلمان در سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر شد، اشاره می کند که حضور نظامی بیشتر آلمان در این منطقه را پیش بینی می کند. 

در آن، به هند و اقیانوس آرام به عنوان کلید شکل دادن به نظم بین المللی در قرن بیست و یکم نگاه می شود و با نگاهی به زنجیره های تامین جهانی و مسیرهای تجاری میتوان متوجه شد که تغییر قدرت ژئوپلیتیکی در این حوزه تاثیرات مستقیمی بر آلمان نیز می گذارد. 

آلمان با حضور دریایی و همکاری فشرده تر در تمرینات مشترک و آموزش با نیروهای مسلح متحد، می خواهد به «حفظ نظم دریایی مبتنی بر قانون» کمک کند، همان چیزی که نام خوش رنگ و آب استراتژی امپریالیستی علیه چین نام با خود حمل می کند.

با فرستادن ناو «بایرن» که بین آگوست ۲۰۲۱ تا فوریه ۲۰۲۲ در منطقه دریایی بین شاخ آفریقا، استرالیا و ژاپن مشغول گشت‌زنی شد، بوندسوهر از قبل پرچم خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام نشان داده بود. 

وزیر دفاع کریستین لامبرشت (حزب سوسیال دموکرات آلمان) در ۲۲ ژوئیه پس از بازدید از اسکادران ۷۴ نیروی هوایی اعلام کرد که با انتقال هواپیما به این منطقه، «ما برای اولین بار نشان می دهیم که به امنیت فراتر از اروپا نیز فکر می کنیم.»

سویم داگدلن سخنگوی گروه پارلمانی حزب چپ آلمان، روز دوشنبه به روزنامه یونگه ولت گفت، این یک «خود بزرگ بینی امپریالیستی» است که دولت آلمان، علاوه بر جنگ اقتصادی ویرانگر علیه روسیه و تحویل تسلیحات به اوکراین، اکنون در کنار ایالات متحده و متحدانش، جنگ هوایی و دریایی علیه چین را نیز تمرین می کند. 

این بخشی از اقدامات تحریک آمیز ایالات متحده علیه سیاست چین واحد است و هیچ ارتباطی با مأموریت محدود بوندسوهر برای دفاع ملی از نظر قانون اساسی ندارد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: