پرش به محتوا

دزدی کلان نفت سوریه و حمله اسرائیل به نزدیکی پایگاه روسیه.

ارتش آمریکا با صدها نفتکش مشغول ربودن نفت سوریه و انتقال آن به عراق است.

بر اساس گزارش های رسانه های سوری، سربازان آمریکایی در حال حاضر مقادیر زیادی نفت از مناطقی که در سوریه اشغال کرده اند، قاچاق می کنند.
بر اساس گزارش ها، صادرات با تانکر از طریق گذرگاه های غیرقانونی مرزی انجام می شود.
خبرگزاری سوری سانا در ۱۳ اوت گزارش داد که با وجود خطر قحطی در منطقه، ایالات متحده به شدت در حال غارت مناطق تحت اشغال خود در سوریه است.
به گفته این آژانس، کاروان بزرگی از کامیون های نفتکش حامل نفت غارت شده اخیرا از حسکه به سمت پایگاه های آمریکا در عراق حرکت کرده اند.
خبرگزاری سوریه اعلام کرد: به گفته شاهدان عینی در الیاروبیه، کاروانی متشکل از ۸۹ تانکر پر نفت از طریق گذرگاه غیرقانونی مرزی المحمودیه که برای صادرات مواد خام سوریه از میادین نفتی در نظر گرفته شده بود، وارد خاک عراق شدند. دو روز قبل، آمریکایی‌ها کاروان بزرگ دیگری متشکل از ۱۴۴ نفتکش را به آنجا آورده بودند».
به گزارش خبرگزاری سوریه، این نفت از میادین متعلق به کردها در سوریه به سرقت رفته است.
همانطور که سانا اشاره می کند، «آمریکا اخیرا غارت دارایی های ملی سوریه را تشدید کرده است.»
نیروهای آمریکایی به طور غیرقانونی مناطقی در شمال و شمال شرق سوریه در استان های دیرالزور، الحسکه و الرقه که بزرگترین میادین نفت و گاز این کشور در آن قرار دارند، کنترل می کنند.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، دمشق بارها حضور نظامی آمریکا در خاک خود را اشغالگری و دزدی دریایی دولتی با هدف سرقت آشکار نفت توصیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری تاس، نه تنها نفت خام، بلکه گندم نیز از استان حسکه که سبد نان سوریه محسوب می شود به عراق ارسال می شود.

بشار الجعفری معاون وزیر امور خارجه سوریه در ۷ اوت از آمریکا و ترکیه خواست تا از سرقت ثروت های طبیعی و محصولات کشاورزی سوریه که مردم سوریه به دلیل غرب از آن بهره برداری می کنند دست بردارند. محاصره اقتصادی ضروری است.

نزدیک پایگاه دریایی روسیه: سه سرباز در حمله اسرائیل در سوریه کشته شدند
موشک های اسرائیلی که از حریم هوایی لبنان پرتاب شدند، حومه دمشق و شهر ساحلی طرطوس را هدف گرفتند.
قبلاً اعلامیه هایی در منطقه پخش شده بود که ارتش سوریه را از همکاری با حزب الله هشدار می داد.
به گفته منابع سوری، در حملات هوایی روز یکشنبه اسرائیل در سوریه، سه سرباز کشته و سه سرباز دیگر زخمی شدند.
خبرگزاری سوری سانا گزارش داد که دشمن اسرائیلی یک حمله هوایی چند موشکی انجام داد.
بر اساس گزارش ها، موضع گلوله باران شده در هشت کیلومتری جنوب شهر طرطوس، که پایگاه اصلی نیروی دریایی روسیه است، قرار دارد. علاوه بر این، دو موشک به پایگاه ارتش سوریه در الکوتیفه در خارج از دمشق اصابت کرد.
بر اساس گزارش ها، این موشک ها از حریم هوایی لبنان در جنوب شرقی بیروت پرتاب شده و مناطق روستایی پایتخت دمشق و شهر ساحلی طرطوس را هدف قرار داده اند.
بر اساس گزارش های سوری، اعلامیه هایی که به ارتش سوریه در مورد همکاری با حزب الله و شبه نظامیان ایرانی هشدار می داد، روز جمعه در منطقه پخش شد.
سانا یکشنبه شب گزارش داد که پدافند هوایی سوریه «موشک های دشمن» را بر فراز طرطوس و کوه های کلامون در نزدیکی مرز با لبنان رهگیری کرد.
رویترز به نقل از دو ناراضی ارتش سوریه که با منطقه آشنا هستند، گزارش داد که حملات به حومه شمال شرقی دمشق «پاسگاه های مرزی حزب الله لبنان» که طرفدار ایران هستند، انجام شد.
این حملات در نزدیکی تنها پایگاه نیروی دریایی روسیه در دریای مدیترانه در بندر طرطوس، جایی که کشتی‌های جنگی روسیه در آن پهلو گرفته‌اند، انجام شد، در حالی که پایگاه هوایی کلیدی حمیمیم روسیه نیز در استان لاذقیه نزدیک است.
تنش بین اسرائیل و روسیه از آغاز جنگ اوکراین افزایش یافته است.
ماه گذشته، اسرائیل گفت که جت‌های نظامی این کشور در ماه مه بر فراز سوریه هدف شلیک موشک‌های روسیه قرار گرفتند، اما موشک‌ها به هدف خود برخورد نکردند. این حادثه اولین استفاده از اس-۳۰۰ در برابر حملات هوایی تهاجمی اسرائیل علیه سوریه بود.
تحویل مجتمع های موشکی ضد هوایی اس-۳۰۰ از روسیه به سوریه در پی سرنگونی یک هواپیمای نظامی روسیه توسط نیروهای سوری صورت گرفت.
در آن زمان پدافند هوایی سوریه به اشتباه یک هواپیمای شناسایی روسی را هدف قرار داده بود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: