پرش به محتوا

ستون پنجم بایدن

سبزها دیگر مخالفتی با قتل های آمریکا بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین و علیه پایگاه نظامی رامشتاین ندارند و علیه آن هم اقدامی نمی کنند. 

اما آنها در ضمن از اصرار برای ارسال «سلاح های سنگین مدرن» برای اوکراین هم دست برنمیدارند.

نوشته آرنولد شولتسل

منتشر شده در یونگه ولت

ترجمه مجله هفته

حزب سبزهای آلمان مدتها قبل از جنگ اوکراین برای واردات گاز فرکینگ ایالات متحده کمپین میکرد. نامزد اصلی این حزب آنالنا بائربوک مطابق با خواسته های واشنگتن خواستار حضور هر چه بیشتر نیروهای آلمانی در نزدیکی مرزهای روسیه در سال ۲۰۲۱ شد. 

در دسامبر ۲۰۲۰ او به ارتش آلمان یا بوندسوهر دستور داد تا در سلاح‌های مدرن «سرمایه‌گذاری» کند. 

رهبر وقت گروه پارلمانی، کاترین گورینگ-اکارت، با مهربانی در ۱۸ نوامبر ۲۰۲۰ در راینیشه پست توضیح داد: سبزها نیز ریشه های صلح طلبی داشتند، اما هرگز حزبی صلح طلب نبوده اند. 

کسانی که به حزب سبزها رای خود را دادند جنگ را انتخاب کردند. 

در آستانه انتخابات ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۱ این حزب پوسترهایی با این شعار نصب کرد:

«ارسال سلاح به مناطق جنگی و بحرانی ممنوع» و امروز همراه با حزب دموکرات مسیحی آلمان خواستار سلاح های سنگین بیشتر و سریعتر برای اوکراین است. 

روز پنجشنبه نوبت به رابین واگنر، نماینده پارلمان رسید که در فرستنده حکومتی آلمان در شرق این کشور توضیح دهد که ارسال تسلیحات مدرن شانس » آزادی کریمه» و سایر مناطق را بسیار بالا خواهد برد. ارسال فوری سلاح به دلیل جنایات جنگی روسیه و ممانعت از تقویت مواضع  روسها «ضروری» است. 

پس از بازدید از کیف در ۲۰ ژوئیه، واگنر در رادیوی حکومتی آلمان دویچلند فونک اعلام کرد: «هرکسی که خواستار آتش بس شود، آدم منفی بافی و بدبینی است.»

با افزایش عشق سبزها به اسلحه و تفنگ، انتقاد حزب از کشتار هواپیماهای بدون سرنشین، که ایالات متحده بیش از ۲۰ سال پیش با آن «جنگ علیه تروریسم» را آغاز کرده بود، کم رنگ شد. 

همانطور که مجله تصویری پانورامای فرستنده تلویزیونی کانال یک حکومتی آلمان در گزارش اخیر خود با ارائه اسناد و مدارک نشان داد (که هنوز در آرشیو آنلاین این فرستنده موجود است) علیرغم ماهها درخواست نویسندگان این مجله برای مصاحبه با وزیر امور خارجه آنالنا بائربوک و دو وزیر دولتی دیگر حزب سبز او، کاتیا کیول و توبیاس لیندنر، آنها از هر نوع پاسخی خودداری کرده‌اند. هر سه زمانی در اپوزیسیون بطور پیگیر علیه «قتل‌های خلاف قوانین بین‌المللی» توسط ایالات متحده مبارزه کرده اند. این وزارتخانه در ادامه گفت که در اینباره با ایالات متحده «در ارتباط دائمی» است. آمریکایی‌ها بارها به سبزهای ما اطمینان داده اند که در رامشتاین – مرکز کنترل جهانی پهپادهای رزمی ایالات متحده – قوانین بین المللی را رعایت خواهند کرد. 

در عین حال، وزارت خارجه آلمان فدرال اعتراف میکند که هیچ اطلاعاتی از ایالات متحده دریافت نمی کند که واقعاً کدام حملات از طریق پایگاه نظامی ایالات متحده صورت میگیرد. 

در مستند مجله پانوراما مرل اسپلربرگ، عضو مجلس آلمان بوندستاگ و نماینده حزب سبزها در کمیته دفاع، در پاسخ به این سوال که آیا سبزها، به عنوان حزب حاکم، علیه این مشارکت آلمانی ها اقدام می کنند یا خیر، توضیح می دهد: 

«مسئله این نیست که آیا ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم، بلکه این است که آیا ما عواقب ناشی از آن را می‌پذیریم یا خیر». 

به گفته نویسندگان مجله پانوراما، این بدیهی است که باید از تنش های دیپلماتیک با ایالات متحده اجتناب شود. آنها یادآوری می کنند که سبزها در سال ۲۰۱۹ در یک طرح بازخواست بوندستاگ با عنوان «عدم استفاده از پایگاه هوایی رامشتاین برای کشتار بر خلاف قوانین بین المللی» از دولت فدرال وقت خواستند برای آغاز تحقیقات در مورد مرگ غیرنظامیان «فوراً به تعهدات مندرج در قانون اساسی و قوانین بین المللی و مقامات رسمی عمل کند.»

در دسامبر ۲۰۲۱ نیویورک تایمز شواهدی منتشر کرد مبنی بر اینکه ایالات متحده در جنگ های خود بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین هزاران غیر نظامی را به قتل رسانده است. 

خود ارتش ایالات متحده در اسناد داخلی اش اعتراف کرده که ۹۰ درصد از همه کشته شدگان از تماشاگران و حاضران در منطقه عملیاتی بودند. 

می توان نتیجه گرفت که جنایات جنگی ایالات متحده برای سبزها جنایت جنگی محسوب نمی شود. در ضمن فراموش نکنیم، هرچه باشد آنها با آمریکایی ها «در ارتباط دائمی» هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: