پرش به محتوا

نیروهای اسرائیلی دو جوان فلسطینی را کشتندترجمه مجله هفته

به گزارش راشاتودی، به گفته وزارت بهداشت فلسطین، یگان های ارتش اسرائیل دو جوان فلسطینی را در جریان درگیری در کرانه باختری به ضرب گلوله کشتند.
ارتش اسرائیل پیش از این یک فرمانده ارشد فلسطینی را ترور کرده بود.

وزارت بهداشت فلسطین و گروه شبه نظامی جهاد اسلامی اعلام کردند که نیروهای امنیتی اسرائیل دو جوان معترض فلسطینی را در جریان درگیری های روز سه شنبه در کرانه باختری به ضرب گلوله کشتند.

این حوادث خونین پس از آن رخ داد که نیروهای ویژه اسرائیل خانه ابراهیم النابلسی، فرمانده ارشد مبارز فلسطینی را در نابلس محاصره کردند.

النابلسی، مظنون به شرکت در چندین حمله در اسرائیل، از تسلیم شدن خودداری کرد و به همراه یک فرد مسلح دیگر کشته شد.

بر اساس گزارش رسانه ها، تنها چند ساعت پس از تیراندازی، هزاران فلسطینی برای ادای احترام به النابلسی گرد هم آمدند و در جریان تشییع جنازه فراخوان هایی برای انتقام این ترور شنیده شد.

بلافاصله پس از آن درگیری های شدیدی آغاز شد. ارتش اسرائیل تأیید کرد که نیروهایش به سوی گروه‌هایی از فلسطینی‌ها که بنا بر گزارش‌ها سنگ و ترقه به سوی سربازان پرتاب می‌کردند، تیراندازی کردند.

سازمان جهاد اسلامی بعداً اعلام کرد که یک نوجوان ۱۶ ساله در این درگیری ها کشته شد، در حالی که مقامات بهداشتی فلسطین در شهر الخلیل از مرگ یک نوجوان ۱۷ ساله دیگر هم خبر دادند که در بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان باخت.
گفته می شود حدود ۴۰ فلسطینی دیگر نیز زخمی شده اند. تاکنون از تلفات طرف اسرائیلی گزارشی منتشر نشده است.
تشدید تنش ها در کرانه باختری چند روز پس از آن صورت می گیرد که اسرائیل و جهاد اسلامی روز یکشنبه آتش بسی را امضا کردند که به عملیات نظامی اسرائیل در غزه پایان داد.
در حملات سه روزه اسرائیل حداقل 44 فلسطینی کشته شدند.
به گفته مقامات اسرائیلی، برخی از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی در میان کشته شدگان هستند.
سپس گروه فلسطینی موشک‌هایی به سمت اسرائیل شلیک کرد، اما هیچ تلفاتی در پی نداشت زیرا سامانه دفاع هوایی گنبد آهنین اسرائیل برخی از موشک‌های وارده را رهگیری کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: