پرش به محتوا

اتحاد مجدد همچنان تنها هدف است.

جمهوری خلق در تهاجم

اتحاد مجدد همچنان تنها هدف است
مانورهای اطراف تایوان به پایان رسید. پکن بر اصل چین واحد تاکید می کند

نویسنده: فردریک اشناترر
منتشر شده در یونگه ولت
ترجمه مجله هفته.چین مانورهای خود را در اطراف تایوان کامل کرده است. فرماندهی شرق ارتش آزادیبخش خلق روز چهارشنبه گفت که «وظایف مختلف با موفقیت انجام شده است.»

از زمانی که این رزمایش ها از حدود یک هفته پیش آغاز شده است، نیروهای مسلح در دریا و حریم هوایی اطراف جزیره به طور موثر توانایی رزمی ارتش را آزمایش کرده اند.

بر اساس این بیانیه، علیرغم پایان مانورها، «گشت زنی منظم» همچنان برنامه ریزی شده است و ارتش آزادیبخش خلق «قاطعانه» از حاکمیت و تمامیت ارضی چین در آینده محافظت خواهد کرد.
پس از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، پکن در رزمایش‌های بزرگی اقدام به محاصره دریایی و هوایی این جزیره کرده بود.
در اصل، مانورها فقط تا یکشنبه اعلام شده بود.
در همین حال، جمهوری خلق روز چهارشنبه بر هدف خود برای اتحاد مجدد با تایوان تاکید کرد.
کتاب سفید جدید از اداره امور تایوان می گوید: «ما یک چین هستیم و تایوان بخشی از چین است.»
این اصل چین واحد نشان دهنده «اجماع جهانی جامعه بین المللی» است.
هرگز پیش از این «هدف اتحاد مجدد ملی» تا این حد نزدیک نبوده بود.
پکن در ادامه تاکید کرد: ما آماده ایم فضای وسیعی برای اتحاد مجدد مسالمت آمیز ایجاد کنیم، اما هیچ فضایی برای فعالیت های جدایی طلبانه از هر نوع باقی نمی گذاریم.
«نیروهای خارجی» با تشویق تجزیه طلبان دست به «تشویق و تحریک به اقدامات تحریک آمیز» زدند. این منجر به افزایش تنش بین دو طرف تنگه تایوان و تضعیف «صلح و ثبات در منطقه آسیا و اقیانوسیه» شده است.
با این حال، در نهایت، آنها محکوم به شکست هستند.
در همان زمان، دفتر تایوان خاطرنشان کرد که استفاده از زور «آخرین راه حل» خواهد بود و «به هیچ وجه علیه هموطنان چینی ما در تایوان ترجیح داده نمی شود.»
برای دستیابی به اتحاد مجدد مسالمت آمیز، لازم است بدانیم که سرزمین اصلی و تایوان «سیستم ها و ایدئولوژی های اجتماعی خود را دارند.»
اصل «یک کشور، دو سیستم» جامع ترین راه حل برای این مشکل است.
ساکنان تایوان نیز که در کتاب سفید به آنها «مزایای ملموس» وعده داده شده است، از این امر سود خواهند برد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: