پرش به محتوا

حزب چپ و بنیاد رزا لوکزامبورگ به دیدار فاشیستهای اوکراینی می شتابند.

ایجاد صف متحد در برابر مسکو
هیئت حزب «چپ» می خواهد به اوکراین برود. توبیخ واگنکنشت و ارنست به دلیل اظهاراتی درباره تحریم های غرب علیه روسیه

نویسنده: نیک براونز
منتشر شده در یونگه ولت
ترجمه مجله هفتهبه سارا واگنکنشت و کلاوس ارنست، دو نماینده بوندستاگ، هشدار داده شده است از اظهار نظر خارج از محدودی مواضع رسمی حزب «چپ» درباره روسیه پرهیز کنند.
توبیاس بانک، رئیس جدید فراکسیون حزب چپ در مجلس آلمان، خواستار سکوت این دو نماینده شده است.
توبیاس بانک با نگاهی به این دو شخصیت سیاسی شناخته شده چپ انتظار دارد که «آنها به تصمیمات کنگره حزب احترام بگذارند و از اظهارات متناقض خودداری کنند.»

واگنکنشت و ارنست بارها از تحریم های اعمال شده توسط غرب علیه روسیه در رابطه با جنگ علیه اوکراین انتقاد کرده بودند که پیامدهای آن مستقیما دامن گیر مردم آلمان میشود.
کلاوس ارنست، که در ضمن رئیس کمیته انرژی و آب و هوا در بوندستاگ، خواستار راه اندازی خط لوله گاز نورد استریم ۲ دریای بالتیک با توجه به بحران گاز در آینده شده بود.

هفته گذشته، واگنکنشت نیز در حساب توییتری خود به حزب (جنگ طلب و امپریالیستی – مترجم) سبز آلمان به دلیل این واقعیت که این حزب به جای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و حفظ محیط زیست، به «جنگ جنون آمیز علیه روسیه» دامن میزند و در خط مقدم جنگ افروزی قرار گرفته است حمله کرد این یعنی – جنگ اقتصادی غرب – به «اولویت اصلی» سبزها تبدیل شده است به همین دلیل است که نیروگاه های زغال سنگ دوباره به بهره برداری می رسند و «راه حل های منطقی تعارض» از طریق دیپلماسی و مذاکره رد می شوند.
توبیاس بانک، در گفتگو با هفته‌نامه دست راستی اشپیگل اعلام کرد که اظهارات واگنکنشت در مورد «جنگ علیه روسیه» نظر شخصی یک عضو حزب آلمان بوده و و در تضاد باشد برنامه های تصویب شده در مورد جنگ تجاوزگران ای روسیه علیه اوکراین می باشد و منعکس کننده نظرات حزب چپ آلمان نیست.
او به عنوان رئیس فراکسیون حزب چپ آلمان در مجلس به همه اعضای حزب رعایت جدی و پیگیرانه مصوبات حزب را تاکید میکند، اما در عین حال او تاکید کرد که هم واگنکنشت و هم ارنست کسانی هستند که از بحث و گفتگوی منطقی و مستدل استقبال می کنند.
طبق اطلاعات روزنامه یونگه ولت گروهی از نمایندگان چپ و مقامات بنیاد رزا لوکزامبورگ (جناح راست تری از بقیه راست ها در حزب چپ – مترجم) در حال برنامه ریزی برای سفر هیئتی به اوکراین هستند در حالی صورت می‌گیرد که رئیس فراکسیون حزب چپ آلمان در مجلس در تلاش است تا صفوف حزب خود را علیه مسکو متحد نگه دارد.
در برنامه این تور که از ۱۸ تا ۲۲ آگوست بازدید از شهرهای لویو و کیف و غیره گنجانده شده است.
همچنین بازدید از منطقه اطراف شهر چرنیهیو برنامه ریزی شده است که در بهار در اطراف آن نبردهای شدیدی با ارتش روسیه به عنوان مقر فرماندهی ارتش عملیاتی در شمال نیروهای اوکراینی در گرفت.
بازدید از بنای یادبود هولوکاست بابین جار نیز در برنامه سفر هیئتی است که در آن ژانین ویسلر، یکی از دو روسای حزب چپ و اعضای بوندستاگ مارتینا رنر و آنکه دامشاید – برگ و همچنین کاتینا شوبرت از مجلس ایالت برلین نمایندگان می خواهند در آن شرکت کنند.
علاوه بر یک رئیس بخش بنیاد رزا لوکزامبورگ برای اروپا و دو سخنران، آنا لمان، رئیس بخش داخلی روزنامه همدست حزب سبز آلمان روزنامه تاتس، گروه را همراهی خواهد کرد.

۱ دیدگاه »

  1. کاش نام رزا لوکزامبورگ به هویت خودشان آغشته نمی کردند. به نام رزا لوکزامبورک و به کام امپریالیسم!

    لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: