پرش به محتوا

تهدید آفریقا توسط سفیر آفریقایی الاصل امپریالیسم.

ترجمه مجله هفته

به گزارش روسیه امروز و نیویورک تایمز، تحریم ها: سفیر آمریکا به کشورهای آفریقایی نسبت به خرید در روسیه هشدار داد و تهدید کرد!

لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل هفته گذشته به آفریقا سفر کرد. او در سفرش به اوگاندا به کشورهای آفریقایی هشدار داد که از روسیه چیزی به جز غلات و کود نخرند.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، پیش از سفر هفته گذشته خود به اوگاندا و غنا، در مصاحبه ای در اوایل روز جمعه گفت که این یک «تور شنونده» خواهد بود. علاوه بر این، به جای مقصر دانستن، او می خواهد راه حل هایی برای بحران امنیت غذایی بیابد که از زمان حمله روسیه به اوکراین در قاره آفریقا بدتر شده است.
به گزارش آسوشیتدپرس، اما پس از ورود به اوگاندا، روز پنجشنبه به کشورهای آفریقایی هشدار داد که از خطوط قرمز عبور نکنند. بر این اساس، توماس گرینفیلد گفت:

کشورها می توانند محصولات کشاورزی روسیه، از جمله کود و گندم (…) را خریداری کنند، اما اگر کشوری تصمیم بگیرد با روسیه که در آن تحریم ها وجود دارد معامله کند، آن تحریم ها را می شکنند. و سپس «این خطر وجود دارد که علیه آنها اقدام شود».
همانطور که نیویورک تایمز بیشتر اشاره کرد، خرید نفت روسیه می تواند نقض این تحریم ها باشد. ایالات متحده قبلا واردات نفت و گاز روسیه را در ماه مارس ممنوع کرده بود و اتحادیه اروپا نیز واردات نفت روسیه را تا پایان سال جاری ممنوع کرده بود.
اکثر کشورهای آفریقایی سعی کرده اند از مناقشه بین روسیه و اوکراین دوری کنند، اگرچه عواقب آن بر آنها تأثیر گذاشته است: صدها میلیون نفر در آفریقا در نتیجه افزایش قیمت ها، خشکسالی و اثرات همه گیر از گرسنگی رنج می برند.
به گفته سازمان حقوق بشر علیما، تقریباً یک میلیون نفر تنها در ساحل در معرض خطر مرگ قرار دارند.
نیویورک تایمز نخواست کارآمدی هشدار سفیر سازمان ملل را ارزیابی کند. علیرغم تهدید به مجازات برای خرید نفت از روسیه، برخی از کشورهای آفریقایی می توانند تصمیم بگیرند که این کار هنوز هم ارزشش دارد یا خیر.

ماه گذشته، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در جریان سفر به چهار کشور آفریقایی، مسئولیت روسیه در قبال کمبود جهانی غذا را رد کرد. در عوض، آنها تحریم های غرب علیه روسیه را به دلیل نرسیدن غلات روسیه به بازارها مقصر دانست.
در نهایت، مقامات غربی، مانند توماس-گرینفیلد، بارها اعلام کرده اند که تحریم ها بر صادرات محصولات کشاورزی روسیه تأثیری ندارد. آنها همچنین به صراحت اطمینان داده اند که شرکت های درگیر تحریم ها را نقض نخواهند کرد.
یووری موسوینی رئیس جمهور اوگاندا پس از سفر سفیر سازمان ملل در توئیتر نوشت:
«اگر آنها واقعاً می‌خواهند به آفریقا کمک کنند، باید در جنگی که ما در آن شرکت نداریم، ما را از اجرای تحریم‌ها علیه روسیه آزاد کنند.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: