پرش به محتوا

کشته شده ۵۵۰ نظامی و مزدور اوکراینی!

ترجمه مجله هفته

ضربه سنگین برای «لژیون بین الملل»: نیروهای هوایی روسیه ده ها مزدور را نابود کردند

به گزارش رسانه های روسی، مسکو روز شنبه اعلام کرد که بیش از ۸۰ مزدور خارجی از «لژیون بین المللی» ولادیمیر زلنسکی و ۴۷۰ سرباز اوکراینی در حمله هوایی نیروی هوایی روسیه کشته شدند.
ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که ده ها ستیزه جو خارجی از «لژیون بین المللی» اوکراین در یک حمله هوایی در جنوب شرق اوکراین کشته شدند.

کوناشنکوف که گزارش وضعیت روزانه خود را در مورد پیشرفت عملیات نظامی ارائه می دهد، گفت که نیروی هوایی روسیه «حمله ای با سلاح های بسیار دقیق» به پایگاه بین المللی لژیون در نزدیکی روستای ویوودوو در منطقه دنپروپتروفسک انجام داد.

سخنگوی ارتش افزود: بیش از ۸۰ مزدور خارجی و ۱۱ واحد تجهیزات ویژه منهدم شدند.

یگان نظامی بین المللی کی یف در پایان فوریه به درخواست ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین تشکیل شد و رسماً به عنوان لژیون بین المللی دفاع از سرزمین اوکراین شناخته می شود.

در حالی که اعضای لژیون خود را سرباز نیروهای مسلح اوکراین می‌دانند، کوناشنکوف قبلاً اعلام کرده بود که «بهترین چیزی که این مزدوران خارجی می‌توانند انتظار داشته باشند یک حکم زندان طولانی مدت است.»

او همچنین توضیح داد که صدها مزدور خارجی در اوکراین «به زودی پس از ورود» توسط سلاح های دقیق دوربرد روسی کشته شدند، اما اکثر جنگجویان خارجی «به دلیل سطح پایین آموزش و فقدان تجربه واقعی رزمی» از بین میروند.
در ماه آوریل، ارتش روسیه تعداد جنگجویان خارجی را حدود ۷۰۰۰ نفر تخمین زد، اما اطلاعات جدیدتر نشان می دهد که کمتر از ۳۰۰۰ جنگجو در اوکراین باقی مانده اند.

به گفته کوناشنکوف، جدای از اعضای لژیون بین المللی، نیروهای روسی روز جمعه بیش از ۴۰۰ ستیزه جوی ملی گرا را از تیپ هوایی ۴۶ متحرک در نزدیکی روستای بلاگورکا در منطقه خرسون نابود کردند.
علاوه بر این، بیش از ۷۰ ستیزه جو در سه روستای دیگر در منطقه خرسون کشته و حدود ۱۵۰ نفر زخمی شدند. در مورد تلفات خود، مسکو از ماه مارس تاکنون آماری را به روز نکرده است.
زلنسکی رسما اعتراف کرده است که نیروهای مسلح کشورش متحمل تلفات سنگینی شده اند.
او در ماه ژوئیه اعلام کرد که کیف حدود ۳۰ سرباز در روز را در نبرد از دست می دهد که به طور قابل توجهی کمتر از ماه های مه و ژوئن بود، زمانی که تعداد تلفات حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ سرباز در روز بود.

تنها چند روز پیش، زلنسکی در یک پیام ویدئویی درباره روند درگیری اظهار نظر کرد. وی گفت: در واقع ما هنوز نمی توانیم مزیت ارتش روسیه از نظر توپخانه و نیروی انسانی را به طور کامل بشکنیم. این به وضوح در نبردهای پسکی آودیوفکا و مکان های دیگر در دونباس احساس شد. «این برای ما مثل جهنم شده است.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: