پرش به محتوا

کشتار و ترور اسرائیل ادامه دارد

اسرائیل رهبر قدس فلسطین را ترور کرد – چندین موشک به اورشلیم شلیک شد

به گزارش رسانه های روسی، اسرائیل بار دیگر یک رهبر فلسطینی و تعداد زیادی غیرنظامی را در یک عملیات نظامی گسترده کشته است.این حملات یک ضد حمله از نوار غزه را به دنبال داشت. آژیرهای خطر صبح یکشنبه در چندین شهر اسرائیل به صدا درآمدند. 

پس از کشته شدن هدفمند یکی دیگر از فرماندهان نظامی سازمان فلسطینی جهاد اسلامی در نوار غزه، صبح امروز چندین موشک به سمت اسرائیل شلیک شد. صدای آژیر خطر صبح روز یکشنبه در اطراف شهر ساحلی تل آویو شنیده شد. ساکنان از انفجارهایی در دلخل شهر خبر دادند. 

طرف فلسطینی به قتل هدفمند خالد منصور فرمانده سازمان جهاد اسلامی فلسطین با شلیک موشک گسترده به اسرائیل واکنش نشان داد. ارتش اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد که فرمانده و دو تن دیگر از اعضای ارشد جهاد از جمله معاون منصور در یک حمله هوایی در شهر رفح کشته شدند. 

سرلشکر عود باسیوک، رئیس شاخه عملیات ارتش اسرائیل گفت: «رهبری ارشد شاخه نظامی جهاد اسلامی در غزه خنثی شده است.» در این بیانیه آمده است: «در چند روز گذشته او روی تدارک حمله به اسرائیل با موشک و موشک های ضد تانک کار کرده است. او همچنین مسئول حملات تروریستی در گذشته است. 

قتل منصور از آن زمان توسط طرف فلسطینی تایید شده است. در این بیانیه آمده است: «نیروی قدس در غم از دست دادن رهبر و فرمانده منطقه جنوب عزادار است. نیروی قدس (یا تیپ های قدس) بخشی مسلح از جهاد اسلامی رادیکال در فلسطین را تشکیل می دهد. 

بنابراین شلیک موشک به اسرائیل واکنشی به اقدام نظامی «سپیده دم» است که ارتش اسرائیل در روز جمعه در نوار غزه آغاز کرد. 

شاهدان محلی گزارش دادند که در نتیجه صدای آژیر و انفجار در اورشلیم شنیده شد. به گفته ارتش، از روز جمعه بیش از ۴۰۰ موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شده است. 

در روزهای جمعه و شنبه، جهاد اسلامی در پاسخ به عملیات نظامی «سپیده دم» ارتش اسرائیل در نوار غزه که از روز جمعه آغاز شد، صدها موشک به خاک اسرائیل شلیک کرد. 

نیروهای اسرائیلی پیش از این طیسر الجباری، فرمانده نظامی سازمان مبارز فلسطینی جهاد اسلامی در نوار غزه را به هلاکت رسانده بودند و در چارچوب عملیات نظامی خود به چندین هدف در نوار غزه حمله کرده بودند. 

این وقایع تا یکشنبه شب ادامه یافت. 

ارتش اسرائیل روز جمعه حمله گسترده ای را علیه جهاد اسلامی که توسط آمریکا و اتحادیه اروپا نیز در زمره سازمان های تروریستی طبقه بندی می شود، انجام داد. 

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، تاکنون  ۵۹ نفر در این حملات کشته شده اند. 

حداقل ۲۵۳ نفر نیز مجروح شدند. در میان کشته شدگان بجز اعضای سازمان های فلسطینی ، شش کودک و چهار زن نیز دیده می شوند. 

در همین حال، اسرائیل جهاد اسلامی در فلسطین را مسئول کشته شدن پنج کودک و یک بزرگسال در اردوگاه آوارگان جبالیه می داند. به ادعای ثابت نشده ارتش اسرائیل، این کودکان و بزرگسالان در اثر اصابت موشک اشتباه فلسطینی کشته شدند. 

در سال ۲۰۱۹ اسرائیل پیش از این سلف جباری، فرمانده نظامی جهادی وقت، بها ابوالعطا را نیز ترور کرده بود. این حمله با حملات موشکی گسترده از نوار غزه همراه شد. مذاکره کنندگان مصری و سازمان ملل تنها چند روز بعد توانستند دو طرف را متقاعد کنند که با آتش بس موافقت کنند. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: