پرش به محتوا

جاسوس پوتین، همدست اسد و حزب الله

پس از انتقاد از تحویل تسلیحات: سیاستمداران بریتانیایی جرمی کوربین را جاسوس پوتین اعلام کردند

ترجمه مجله هفته.

به گزارش راشاتودی، شیپور حملات وحشیانه رسانه ها و سیاستمداران بریتانیایی علیه جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر و نماینده پارلمان بریتانیا به دلیل حمایت وی از مذاکرات صلح با روسیه زده شد.
مایک گپس، نماینده سابق حزب کارگر حتی کوربین را «عامل امپریالیسم روسیه» نامید.
جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر به دلیل انتقاد اخیرش از تصمیم بریتانیا برای ارسال کمک نظامی به اوکراین به جای مذاکره مسالمت آمیز با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، مورد انتقاد سیاستمداران و مطبوعات بریتانیا قرار گرفته است. او را «کلاهبردار پیر» و «ننگ بریتانیا» نامیده اند.

عقبه راه اندازی شکار جادوگران در بریتانیا علیه کوربین به مصاحبه با شبکه تلویزیونی لبنانی المیادین باز میگردد که در آن رهبر سابق حزب کارگر توضیح داد که ارائه کمک های نظامی تنها درگیری را «طولانی و بدتر» می کند.
کوربین که موضع مسکو در قبال کمک نظامی غرب به اوکراین را منعکس می‌کند، گفت: «محموله‌های تسلیحاتی مشکل را حل نمی‌کند. این فقط این جنگ را طولانی‌تر و وخیم‌تر خواهد کرد».
نماینده پارلمان ایسلینگتون شمالی ادامه داد، سیاستمداران به جای جستجوی صلح، رهبران جهان به دنبال «جنگ بیشتر و جنگ افروزی بیشتر» هستند:

«این جنگ برای مردم اوکراین، برای مردم روسیه و برای امنیت کل جهان یک فاجعه است و بنابراین برای صلح باید کارهای بیشتری انجام شود.»
در این مصاحبه، کوربین همچنین از این واقعیت که «اوکراینی‌ها می‌میرند» و «سربازان روسی در حال مرگ هستند» ابراز تاسف کرد، در حالی که گسترش ناتو را به عنوان «بار بزرگ‌تر و استرس بزرگ‌تر» محکوم کرد.
«اوکراینی ها در حال مرگ هستند و هزاران هزار از اوکراینی ها به تبعید رفته اند»
به همین دلیل است که جامعه جهانی نیز باید تلاش «بیشتر، خیلی بیشتری برای صلح» انجام دهد.
در این زمینه، این سیاستمدار انگلیسی پیشنهاد کرد که سازمان های بین المللی مانند اتحادیه آفریقا در مذاکرات صلح روسیه و اوکراین مشارکت داشته باشند.
کوربین گفت، اگر سازمان ملل نمی تواند کمک کند، اتحادیه آفریقا یا اتحادیه عرب باید میانجیگری کنند زیرا آنها «به هر طریقی هیچ منفعت اقتصادی مستقیمی در این درگیری ندارند.»
رهبر سابق حزب کارگر نتیجه گیری کرد که پایان دادن به جنگ همچنین باعث می شود که گاز روسیه دوباره به اروپا سرازیر شود.
وی با اشاره به کمبود گاز در غرب افزود که کشورهایی مانند آلمان بدون این گاز «نمی توانند زنده بمانند».
اظهاراتی که ظاهراً برای تشکیلات سیاسی بریتانیا تلخ به نظر می رسد.
برای مثال، الکساندر استافورد، نماینده حزب محافظه کار، نگرش رهبر سابق حزب کارگر را شرم آور توصیف کرد.
او به دیلی میل گفت: «این اظهارات مایه شرمساری مطلق است و نشان دهنده بدترین نوع مماشات ,(با پوتین) است. »
استافورد گفت: «تاریخ به وضوح نشان داده است که تنها راه جلوگیری از حمله مستبدان به بیگناهان، نشان دادن قدرت است. »
توبیاس الوود، رئیس کمیته دفاع و وزیر دفاع سابق بریتانیا نیز به شدت از نظرات کوربین انتقاد کرد. او به روزنامه انگلیسی تلگراف توضیح داد:
«کوربین درک نمی کند که پیامدهای ژئوپلیتیکی حمایت از دموکراسی گاهی مستلزم استفاده از زور وحشیانه است. »
مایک گیس، نماینده سابق حزب کارگر، حتی کوربین را در توییتر عامل «امپریالیسم روسیه» خواند.
«دقیقا درست است. کوربین و فرقه او می خواهند پوتین پیروز شود. آنها در واقع عوامل امپریالیسم روسیه هستند.»
با این حال، تنها این نمایندگان تشکیلات سیاسی بریتانیا نیستند که در کمپین افترا و نفرت پراکنی علیه رهبر سابق کارگر نقش دارند.
روزنامه های انگلیسی نیز مصاحبه کوربین را بهانه ای قرار دادند تا این سیاستمدار را که طبق نظرسنجی ها در میان مردم محبوبیت دارد، در وضعیت بدی قرار دهند و او را بدنام کنند.
روزنامه دیلی میل مطلب خود درباره جرمی کوربین را اینگونه آغاز می کند: کوربین در این مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی لبنانی «که از رژیم اسد طرفدار روسیه در سوریه و گروه تروریستی حزب الله مورد حمایت ایران حمایت می کند»، «این دقیقاً همان ایستگاهی است که کلاهبردار قدیمی به آن علاقه دارد.»

دیلی میل افزود، با توجه به دیدگاه کوربین در مورد مذاکره مسالمت آمیز با ولادیمیر پوتین به جای «تامین تسلیحات به اوکراین»، بریتانیا «باید شکرگزار باشیم که جرمی کوربین تقریباً سه سال پیش از سمت خود کنار گذاشته شد.»

اگر ولادیمیر پوتین در خانه شماره ۱۰ داونینگ استریت قرار داشت، نه تنها ممکن بود تمام اوکراین را اشغال کند، بلکه اروپای شرقی را نیز تهدید می کرد.
نویسنده مقاله دیلی میل در ادامه می گوید که اظهارات «مارکسیست پیر» حاوی «یک سر سوزن منطق» هم هست. با این حال، برای یافتن آن باید عمیقاً حفاری کرد و بسیاری از مزخرفات ضد غربی، همدردی‌های طرفدار روسیه را بررسی و کنار زد.
این رنگین نامه رسوا همچنین همه گیر کووید ۱۹ را وارد بازی کرد:
«به هر حال، من تقریباً مطمئن هستم که اگر دولت کوربین سرکار بود می‌توانست یک مشکل غیر قابل کنترل از این بیماری همه‌گیر ساخته باشد.
من خیلی شک دارم که با دست لرزان جرمی در در مقام سکاندار بریتانیا، ما حتما واکسن ضد کرونا را قبل از اتحادیه اروپا به بدست نمی آوردیم و در کشور هنوز ممنوعیت های کرونایی برپا بود»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: