پرش به محتوا

فاشیسم: قتل نژادپرستانه یک دستفروش معلول آفریقایی.

خشونت نژادپرستانه
در روز روشن
ایتالیا: یک دستفروش سیاه‌پوست در خیابانی تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار گرفت منطقه ای که توسط برادران فاشیست ایتالیا اداره می شود
نوشته گرهارد فلدباوئر
منتشر شده در یونگه ولت.
ترجمه مجله هفته.در بحبوحه مبارزات جناح راست برای انتخابات پارلمانی در ۲۵ سپتامبر، آلیکا اوگورچوکوو ۳۹ ساله نیجریه ای در اوایل بعدازظهر در یک خیابان شلوغ که محل خرید و رفت و آمد است در استراحتگاه سیویتانوا در مرکز ایتالیا در کنار دریای آدریاتیک مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به قتل رسید.
این را خبرگزاری حکومتی ایتالیا آنسا گزارش داده است. مقتول یک فروشنده خیابانی بود.
او در مقابل دیدگان عابران کشته شد، هیچ یک از آنها برای جلوگیری از کشتن وی مداخله نکردند اما بسیاری از آن صحنه را با گوشی های هوشمند خود فیلمبرداری کردند.

حال و هوای نژادپرستانه

این جنایت خشم ملی را برانگیخته است. یک رهگذر در تلویزیون ایتالیا گفت که این مرد فقط به خاطر رنگ پوستش کشته شده است.
روزنامه کونتیادیانو ناتسیوناله نوشت که این قتل نتیجه «نفرت نژادی» و «فضای بی تفاوتی» حاکم بوده است.
در روزنامه رومی لاریپوبلیکا کشیش و بنیانگذار خیریه وینیسیو آلبانزی نیز «نژادپرستی را عامل قتل» دانست.
«ما در محیط مشکوکی زندگی می‌کنیم که سیاه‌پوستان فقط در صورتی پذیرفته می‌شوند که پست‌ترین کارها را انجام دهند».
عامل جنایت که یک ایتالیایی ۳۲ ساله به نام فیلیپو فرلازو اهل سالرنو بود، او عصای زیر بغل را از دست قربانی معلول ربود و با آن عصا او را به قتل رساند.
او همچنین زمانی که معلول نیجریه ای روی زمین افتاده بود همچنان به او ضربه میزد. او در ابتدا حتی تلفن همراه قربانی خود را دزدیده است.
وی پس از مدت کوتاهی شناسایی و بازداشت شد.
او مدعی شد که دستفروش نیجریه ای اجناس خود را به فرد همراه قاتل برای فروش عرضه کرده و در این هنگام بیش از حد اصرار کرده و ایجاد مزاحمت کرده است.
از سوی دیگر، در رسانه ها، اوگورچوکو به عنوان فردی آرام، ملایم و راحت توصیف می شود. زنی که در یک بار در همان نزدیکی کار می‌کند به روزنامه چپ‌گرای مانیفستو گفت: «به نظر نمی‌رسید که او از آن آدم‌هایی باشد که عابران را اذیت کند. او فقط یک بار خواستار پول خرد شده بود، او اغلب به اینجا می آمد، هرگز مشکلی ایجاد نمی کرد.»

به گفته مانیفستو، اوگورچوکو یک چهره شناخته شده در سیویتانوا بود، دارای مجوز اقامت، متاهل و پدر یک پسر جوان بود. چند ماه پیش به دلیل تصادف شدید مجبور شد از عصا استفاده کند.

منطقه مارکه، که شهر سیویتانوا در آن واقع شده است، از سپتامبر ۲۰۲۰ توسط فرانچسکو آکوارولی از برادران فاشیست ایتالیا (FdI) جورجیا ملونی اداره می شود.

او از «اقدام خشونت آمیز بی سابقه» فاصله گرفت. با این حال، اولین واکنش سیاسی از سوی لگا که در دولت منطقه نمایندگی دارد، رخ داد.

ریکاردو آگوستو مارکتی، کمیسر منطقه ای راهپیمایی ها، گفت: «به محض ما به دولت بازگردیم، تدابیر امنیتی را افزایش خواهیم داد. ایتالیایی ها نمی توانند در ترس به زندگی ادامه دهند. »

خشونت مکرر

مجله چپگرا کونتروپیانو در پورتال آنلاین خود اشاره کرد که خشونت نژادپرستانه در سالهای اخیر بارها در منطقه مارکه رخ داده است.
یک نیجریه ای پنج سال پیش کشته شد و دو سال بعد حداقل شش آفریقایی در مرکز استان ماسراتا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.
هر دو حادثه در آستانه انتخابات رخ داد و لگا و برادران ایتالیا دست به تحریک احساسات در جناح راست زدند.
همانطور که روز یکشنبه مشخص شد، مهاجم از طریق وکیل خود اعلام کرد که پشیمان است. وی از خانواده متوفی عذرخواهی می کند.
به گزارش لاریپوبلیکا وکیل متهم می خواهد نظر کارشناسی را بخواهد زیرا گفته می شود موکلش مشکلات روحی دارد.
فابریسیو سیابیکا شهردار سیویتانوا مارشه، روز شنبه گفت: «شهر از این حادثه تکان خورده و زجر میکشد.»
او با چریتی اوریچی، بیوه اوگورچوکو در یک گردهمایی عزاداری و اعتراضی توسط جامعه نیجریه که روز شنبه در محل جنایت سازماندهی شده بود، ملاقات کرد. بیوه اوگورچوکو در این دیدار خواستار اجرای عدالت برای قاتل شوهرش شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: