پرش به محتوا

واکسن ضد کرونای کوبا در اروپا.

بلاروس واکسن «سوبه رانا پلاس» را تزریق میکند.

واکسن کوبا علیه کووید-۱۹ برای اولین بار در اروپا تایید شد. تقویت همکاری بین بلاروس و کوبا

نویسنده: فولکر هرمزدورف
منتسر شده در یونگه ولت
ترجمه مجله هفتهکوبا تنها کشوری در قاره های آمریکاست که تا حد زیادی توانسته همه گیری کووید ۱۹ را تحت کنترل درآورد.
از جمله، پنج واکسن بسیار مؤثر خود، که با وجود محاصره ایالات متحده در این جزیره ساخته و تولید شده اند، به این امر کمک شایانی کرده اند.
واکسن کرونا کوبایی «سوبه رانا پلاس» اکنون برای اولین بار در اروپا ثبت شده است. خبرگزاری دولتی بلاروس روز پنجشنبه گزارش داد که دولت مینسک واکسن ساخته شده توسط موسسه فینلی هاوانا را در ،۲۶ ژوئیه تایید کرد.
روزنامه گرانما حزب کمونیست کوبا می نویسد: «این گواهی بیشتر بر کیفیت واکسن های کوبایی و شهرت علم این جزیره در جهان بود».

دیمیتری چردنیچنکو معاون وزیر بهداشت بلاروس هنگام تحویل گواهی تایید به هیئتی از جمهوری جزیره گفت که ثبت نام در ۲۶ ژوئیه به افتخار جشن ملی کوبا انجام شد.

سرگئی کلیشویچ، رئیس کمیته آموزش، فرهنگ و علم پارلمانی، اعلام کرد که استفاده از واکسن کوبایی «نماد کار مشترک بعدی ما» است.

نمایندگان موسسات مختلف پزشکی و دارویی از هاوانا از یکشنبه گذشته در مینسک در مورد همکاری های آینده در ساخت و استفاده از داروها و واکسن ها مذاکره کردند.
ما کوبا را مهمترین شریک خود در آمریکای لاتین می دانیم.
نماینده بلاروس محصور در اروپای شرقی و بدون رابطه با دریا قرار دارد و در سال ۱۹۹۱ تأسیس شد و در حال حاضر ۹.۴ میلیون نفر جمعیت دارد، توضیح داد: بلاروس مایل است پایگاهی برای کوبا برای فروش کالاها و خدمات خود در سراسر اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) باشد.

کوبایی‌ها باید بدانند که تایید یکی از واکسن‌هایشان در کشوری که به دلیل حمایت از روسیه در مناقشه اوکراین تحت تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته است، نمی‌تواند به عنوان یک پیشرفت برای پذیرش آنها در اروپا تلقی شود.

با این حال، دسترسی به EAEU، که تاکنون متشکل از پنج کشور عضو با تقریباً ۱۸۲ میلیون نفر بوده و ۱۳.۴ درصد از مساحت قابل سکونت جهان را پوشش می دهد، فرصت های بیشتری را برای اقتصاد کوبا باز می کند.

در دسامبر ۲۰۲۰ جمهوری جزیره سوسیالیستی به عنوان ناظر در EAEU اعطا شد.

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور آمریکا در پیامی به همتای خود میگل دیاز کانل به مناسبت روز ملی کوبا نوشت: من متقاعد شده ام که بلاروس و کوبا می توانند گفتگوهای دوجانبه از جمله همکاری های اقتصادی و تجاری را به میزان قابل توجهی گسترش دهند.

بلتا گزارش داد که در سال گذشته، گردش تجاری بیش از سه برابر در مقایسه با سال قبل بود، از جمله، بلاروس ۳۰۰ تراکتور به کوبا صادر کرده است.

برای واکسن‌های کوبایی، مجوز در بلاروس اولین موفقیت در اروپا نیست.

در ماه آوریل، مؤسسه فینالی و شرکت سوئیسی-ایتالیایی آدین و فارما بیوتک و آژانس ایتالیایی برای تبادلات اقتصادی و فرهنگی با کوبا (AICEC) قبلاً توافقنامه ای در مورد ساخت، پر کردن و بسته بندی واکسن «سوبه رانا ۲» در ایتالیا را امضا کردند.

به گفته پورتال آنلاین »کوبا دبات» این واکسن که به طور ویژه برای کودکان ساخته شده است، دارای سطح بالایی از محافظت است و به ندرت عوارض جانبی ایجاد می کند.
در حالی که واکسن‌های کوبایی هنوز به‌طور رسمی توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به رسمیت شناخته نشده‌اند، طوماری اروپایی که در اوایل سال جاری در ایتالیا راه‌اندازی شد، تا کنون بیش از ۹۴۰۰ امضاکننده دارد که خواستار استفاده این واکسن «اثربخش سوبرانا کوبا» در اروپا و صدور مجوز برای آن شده‌اند.
واکسن کرونا کوبایی تاکنون در چندین کشور آمریکای لاتین، ایران و ویتنام تایید شده است. علاوه بر این، دوزهای واکسن مبتنی بر ماده فعال کوبایی ماه‌هاست که در ایران تولید می‌شود.
همکاری برای تولید با چین، آرژانتین و ونزوئلا نیز در حال انجام است.

۱ دیدگاه »

 1. تحقیقاتی که نتیجه‌‌ی بررسی عوارض کوتاه مدتِ (و نه میان و بلند مدت، آن‌ها فعلا ناشناخته‌اند) واکسن‌های سینوفارم (چینی) و سوبرانا(کوبایی) بر روی 11000 کودک و نوجوان ایرانی صورت گرفته:https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/jmv.27962
  نتیجه‌‎ی فاجعه‌آمیزش: 7421 نفر (67درصد) دچار یک یا چند عارضه شده‌اند.
  از زمانی که رسواییِ کذب بودنِ ادعای جلوگیری از پاندمی یا ابتلا و سرایت‌دهی، آشکار شده است(حتی نهادهایی مانند cdc و who که برای اولین بار این ادعای دروغ را مطرح کردند اذعان به نادرست بودنِ آن مساله کرده‌اند، لازم به ذکر است که چند ماه قبل از شروع سیرکِ کرونا cdc آمریکا،یعنی خدای خدایان اکثریت پزشکان عفونی دنیا، جلوگیری از ابتلا را از تعریف واکسن حذف کرده بود.) اجبار به تزریق این واکسن‌های آزمایشی و اضطراری که پرعارضه‌ترین واکسن‌های چند دهه‌ی گذاشته بوده‌اند به کودکانی که احتمال مرگشان از کرونا تقریبا صفر است(طبق ادعای کذبِ جدید واکسن‌ها از شدت بیماری می‌کاهند و مرگ بر اثر کرونا را کاهش می‌دهند) جنایت محسوب می‌شود و چه بسیار مدعیان آگاهی‌ای که برای این واکسن‌ها و تولیدش(تمام واکسن‌های کرونای موجود بر اساسِ پروتکل‌های اخته‌ی cdc آمریکا ساخته شده‌اند، چینی و کوبایی و ایرانی و … هم شاملش می‌شوند) کف زدند و هورا کشیده‌اند!

  لایک

 2. دروغ وجنایت!
  زمانی که این واکسن در ایران مجوز „ًاضطراری“ تزریق به کودکان را گرفت از فاز دوم آزمایش‌های بالینی‌اش 3 ماه می‌گذشت و از فاز سوم آزمایش‌های بالینی 2 هفته!!! همین رویه‌ی زمانی در کوبا نیز اتفاق افتاد.
  در فرآیند تایید مجوز تزریق تمام واکسن‌های تولید شده‌ی کووید، پروتکل‌های فشل و مبتنی بر بعدِ اقتصادی و نه سلامتِ سنجشِ عوارضِ تا قبل از کووید هم ،حتی رعایت نشده.
  با توجه به آمار کشته‌های بر اساس تفکیک سنی منتشر شده در آمریکا (آمار بر اساس تفکیک سنی منتشر شده‌ی سایر کشورها نیز با تقریب خوبی مشابه است): درصد مرگِ افراد زیر 17 سال نسبت به کل کشته‌ها 0.11 درصد است که این یعنی 0.11 درصد از 1.13 درصد (کشته نسبت به مبتلایان)! این یعنی تا بحال ریسک مرگ فرد زیر 17 سال حدود 0.0012 درصد می‌باشد! با لحاظ کردنِ بیماری‌های زمینه‌ای و اضافه کردن آمار مبتلایان مشخص نشده، این احتمال 0.0012 درصد بسیار کمتر می‍شود!https://www.statista.com/statistics/1191568/reported-deaths-from-covid-by-age-us/

  اخیرا دولت انگلستان بی‌سروصدا گزارشی شوکه‌شککنده از کشته‌های واکسن‌های کرونا منتشر کرده:https://expose-news.com/2022/07/27/uk-gov-vaccinated-children-increased-mortality/
  در این آمار منتشر شده مشخص شده است که احتمال مرگ ( به هر دلیلی) در کودکان واکسینه‌شده بیش از 4000 درصد بیشتر از کودکان غیرواکسینه است و احتمال مرگ بر اثر ابتلا به کرونا در این کودکان بیش از 13000 درصد بیشتر از کودکان واکسینه نشده است!
  سوال اینست که با توجه به رد شدن ادعای جلوگیری از گسترش پاندمی توسط واکسن‌ها (مبتلا شدن و سرایت‌دهی در افراد واکسینه شده وجود دارد/ مقایسه‌ی آمارهای واکسیناسیون و مبتلایان در کشورهای پیشتاز در واکسیناسون نیز بارها این ادعا را رد کرده است)، دلیل واکسینه کردن بعضا اجباریِ کودکان چیست؟ جلوگیری از مرگی که احتمالش کمتر 0.0012 درصد است توسط عاملی که خودش احتمال مرگ کودک را چند هزار درصد افزایش می‌دهد؟؟؟؟
  سوال بعدی اینست که ارتباط کووید و واکسیناسیون با سند 2030 که حتی در ایران هم هر 17 بندش در حال اجرایی شدن است چیست؟
  مهمترین سوال اینست که امثال شما چگونه همچنان این روایت فشلِ جریان اصلی درباره‌ی این سیرک را باور کرده‌اید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: