پرش به محتوا

کی‌یف دقیقا می‌دانست اسیران جنگی در کجا نگهداری می‌شوند.


ترجمه مجله هفته

سخنگوی ارتش جمهوری خلق کیهان: کی‌یف دقیقا می‌دانست اسیران جنگی در کجا نگهداری می‌شوند.

حمله اوکراین به زندانی در نزدیکی یلنوفکا صبح روز جمعه ۵۳ کشته برجای گذاشت.

۷۵ زندانی دیگر و نگهبانان زندان مجروح شدند. به گفته مقامات جمهوری خلق دونتسک، ارتش اوکراین برای «پوشاندن جنایات جنگی» که ممکن بود توسط زندانیان فاش شود، به زندان حمله کرد.

ادوارد باسورین، سخنگوی ارتش جمهوری خلق دونتسک (DPR) گفت که کیف زمانی که دستور حمله به بازداشتگاه دونباس را صادر کرد، دقیقاً می دانست اسرای جنگی اوکراین در کجا نگهداری می شوند.

باسورین به خبرنگاران گفت: «می خواهم توجه شما را باین نکته جلب کنم که اوکراین خود محل بازداشت اسیران جنگی را تعیین کرده است، بنابراین کیف دقیقا می دانست که آنها در کجا و در چه مکانی نگهداری می شوند.»

وی جزئیات بیشتری ارائه نکرد. داریا موروزوا، بازرس DNR گفت که مقامات اوکراین قبلاً اصرار داشتند که مرکز یلنوکا به مرکز بازداشت اسرای جنگی اوکراین تبدیل شود.

به گفته باسورین، این زندان «پس از اینکه اسرای جنگی اوکراینی شروع به اعتراف به جنایاتی کردند که به دستور فرماندهان خود مرتکب شدند» هدف قرار گرفت.

به گفته باسورین، از آنجایی که دستور انجام این جنایات از کیف صادر شده است، «رهبری سیاسی اوکراین دستور حمله به بازداشتگاه با استفاده از راکت‌اندازهای چندگانه هایمارس ایالات متحده را صادر کرد تا جنایات اسرای اوکراینی را که شروع به افشای جنایات کیف کرده بودند را بپوشاند.».

کیف قاطعانه این اتهامات را رد کرده و «اشغالگران روس» را به انجام این حمله متهم کرده است.

بر اساس بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین در فیس بوک، هدف روسیه متهم کردن اوکراین به ارتکاب جنایات جنگی بوده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: