پرش به محتوا

روسیه و خبر ۷۵ هزار کشته و زخمی نیویورک تایمز.

کرملین درباره گزارش های رسانه ها در مورد تعداد تلفات سربازان روسی: اخبار جعلی

ترجمه مجله هفته
به گزارش ریانووستی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین ابراز تاسف کرد که حتی رسانه هایی که خود را جدی توصیف می کنند، از انتشار اخبار جعلی ابایی ندارند.
در همین حال، او در مورد ارقامی که در حال حاضر در مورد تلفات نیروهای مسلح روسیه منتشر می شود، اظهار نظر کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه، گزارش نیویورک تایمز در مورد میزان تلفات نیروهای روسی در اوکراین را رد کرد و این روزنامه را متهم کرد که بدون کمترین تحقیق و یا انتقادی از روایت های دولت آمریکا تغذیه می کند.
پسکو گفت: ما در مورد بیانیه دولت آمریکا صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد گزارش یک روزنامه معروف صحبت می کنیم.
«ظاهراً این روزها حتی معتبرترین رسانه ها نیز از انتشار اخبار جعلی مختلف ابایی ندارند. »
«متأسفانه چنین اقداماتی رو به افزایش است و باید با آن برخورد کنیم.»
روز پنجشنبه، نیویورک تایمز گزارش داد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا معتقد است که روسیه ۷۵ هزار سرباز را در جریان درگیری اوکراین از دست داده است. (جمع کشته و زخمی ها)

به عنوان منبع، این خبرگزاری به یک «منبع ناشناس» اشاره کرد که ظاهراً گزارش محرمانه وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، روسای ستاد و دفتر مدیر اطلاعات ملی را دیده است.

همزمان روزنامه بریتانیایی تایمز هشدار داد که برآوردهای تلفات نیروهای مسلح در هر دو طرف بسیار نادقیق و بر حدس گمان استوار است. این روزنامه همچنین خاطرنشان کرد که این اعداد ممکن است تا ده ها هزار تن متفاوت باشد.
آخرین باری که روسیه رسماً تلفات خود را اعلام کرد در ۲۵ مارس بود، زمانی که وزارت دفاع گزارش داد که از آغاز حمله به اوکراین، ۱۳۵۱ سرباز در نبرد کشته و ۳۸۲۵ نفر زخمی شده اند.
در ماه ژوئن، آندری کارتاپولوف، رئیس کمیته دفاع دومای روسیه، ادعا کرد که ارتش روسیه به دلیل تعدیل در استراتژی خود، «عملاً از دست دادن سربازان خودداری کرده است».
با این حال، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعتراف کرده است که نیروهای مسلح کشورش متحمل تلفات سنگینی شده اند.
او هفته گذشته اعلام کرد که نیروهای مسلح اوکراین روزانه ۳۰ سرباز را در نبرد از دست می دهند که به میزان قابل توجهی کمتر از ماه های می و ژوئن است که تعداد کشته ها و زخمی ها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ سرباز در روز بود.

در ۴ ژوئیه، وزیر دفاع روسیه، سرگئی شویگو اعلام کرد که اوکراین تنها در دو هفته گذشته نزدیک به ۵۵۰۰ سرباز را از دست داده است که شامل بیش از ۲۰۰۰ نفر کشته شده اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: