پرش به محتوا

اوکراین به عمد اسرای جنگی اوکراینی را بمباران کرد!

دونتسک: اوکراین زندان با اسیران جنگی را گلوله باران کرد – ده ها کشته

به گفته نمایندگان جمهوری خلق دونتسک، نیروهای اوکراینی بامداد روز جمعه یک زندان اسیران جنگی در شهرک حومه شهر یلنوفکا را گلوله باران کردند.
ده ها تن از بازداشت شدگان که از شبه نظامیان و نظامیان گردان آزوف بودند و اعلام آمادگی کرده بودند علیه جنایات رهبری اوکراین شهادت دهند را کشته و ده ها تن دیگر را زخمی کرد.
نیروهای اوکراینی زندانی در روستای یلنووکا، جمهوری خلق دونتسک (DPR) را که اسرای جنگی اوکراینی در آن نگهداری می‌شوند، گلوله باران کردند.
بر اساس اطلاعات اولیه دست کم ۴۰ نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.
به گفته دانیل بسونوف، معاون وزیر اطلاعات جمهوری خلق دونتسک، این حمله بامداد جمعه رخ داد.
بسونو در تلگرام نوشت:
«یک ضربه مستقیم و هدفمند به ساختمان با زندانیان صورت گرفت. نتیجه تا کنون: ۴۰ کشته و ۱۳۰ مجروح.»

بسونو افزود که جستجو در میان آوارها همچنان ادامه دارد و تعداد کشته ها و زخمی ها همچنان افزایش می یابد.

کمی بعد گزارش هایی مبنی بر کشته شدن ۵۳ زندانی و مجروح شدن ۷۵ نفر منتشر شد.

این ساختمان «احتمالاً با پرتابگرهای موشکی هایمارس آمریکایی شلیک شده است».
ایالات متحده سیستم های هایمارس را به عنوان بخشی از تحویل تسلیحات خود در اختیار کیف قرار داد.

بسونوف با اشاره به گفتگو با اسرای اوکراینی تاکید کرد که ما مطمئن هستیم توپخانه های اوکراینی عمدا به پادگان اسرا حمله کرده اند. او این فرضیه را مطرح کرد که این کشتار باید از مانع از شهادت ها و اظهارنظرهایی احتمالی اسیران جنگی اوکراینی علیه رهبری کیف شود.

بر اساس گزارش‌ها، این مرکز شامل شبه‌نظامیان اوکراینی است که در جریان محاصره کارخانه فولاد آزوفستال در شهر ماریوپل توسط نیروهای روسیه و متحدانش دستگیر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تاس، دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک گفت: نیروهای اوکراینی عمدا به ساختمان یلنووکا حمله کردند تا سربازان آزوف را که شروع به شهادت دادن علیه رهبری اوکراین کرده بودند را نابود کنند.

در حالی که گلوله باران در حال انجام بود، نیروهای روسیه و دوننسک به تلاش برای بیرون راندن سربازان اوکراینی از مناطق غربی دونتسک مشغول بودند.

مقامات دونتسک بارها اوکراین را به گلوله باران دونتسک و سایر مناطق با سیستم های هایمارس متهم کرده اند.

از سوی دیگر، کیف روز جمعه هرگونه شلیک موشک یا توپخانه به روستای یلنووکا را تکذیب کرد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش اوکراین تاکید کرد که مناطق غیرنظامی را گلوله باران نمی کند و تنها به اهداف نظامی روسیه حمله می کند. بنابراین ادعاهای طرف روسی «بخشی از یک جنگ اطلاعاتی» است.

به گفته آسوشیتدپرس، همزمان، نیروهای اوکراینی ارتش روسیه را به گلوله باران عمدی زندان یلنووکا متهم کرده اند تا اوکراین را به جنایات جنگی متهم کنند و بر شکنجه و اعدام ها سرپوش بگذارند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: