پرش به محتوا

جنگ ارزان

جنگ ارزان
کیف به هویتزرهای خودکششی دستور می دهد
نوشته آرنولد شولتسل
منتشر شده در یونگه ولت
ترجمه مینا صابریجنگ گران تمام میشود. در سپتامبر ۲۰۲۱ محققان آمریکایی تعداد افراد کشته شده در «جنگ جهانی علیه ترور» را از سال ۲۰۰۱ تاکنون بیش از ۹۰۰۰۰۰ نفر تخمین زدند. به طور قابل توجهی افراد بیشتری در نتیجه جنگ کشته شدند.
آنها هزینه های مالی ایالات متحده را تنها برای این «موفقیت» بیش از هشت تریلیون دلار آمریکا اعلام کردند.
برای مقایسه: تولید اقتصادی آلمان در سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۸ تریلیون دلار آمریکا بود. اما برلین تنها ۱۲ میلیارد یورو برای همکاری در ویران کردن افغانستان هزینه کرد.
اعداد نشان دهنده رابطه بین برتری امپریالیسم و پاسگاه های آلمانی آن است.
شاعر پیتر هکس ۲۰ سال پیش این مطلب را اینگونه بیان کرد:
«اگر ایالات متحده نبود، هر دو جنگ (منظور دو جنگ جهانی) می توانست پایان امپریالیسم باشد.
«به لطف ایالات متحده، ممکن بود بسیاری از نتایج دو جنگ جهانی به ضرر سوسیالیسم تمام شده باشد. شاید هم نه.»
اکنون ایالات متحده در حال ضعیف شدن است و این منجر به احیای آرزوهای قدیمی در این کشور(آلمان) شده است: آنچه در سال ۱۸۹۷ «جایمان در زیر نور خورشید» نامیده می شد (اشاره به رقابت و برتری طلبی در دوران کلونیالیسم است – مترجم) اکنون نامش «آغاز یک دوران جدید» است.
مقصود، جنگ علیه روسیه، با یا در مقطعی بدون آمریکا در رأس «اروپای متحد»، به منظور تجزیه و استعمار آن است.

برلین قبلاً آن را در سال‌های ۱۹۱۴ و ۱۹۱۸ امتحان کرده بود – به عنوان مثال. با تأسیس اوکراین – در دهه ۱۹۳۰ پیشنهاد جدیدی به اروپای غربی داد و از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به طور کامل سود برد.
از نظر اقتصادی، اروپای شرقی حیاط خلوت آلمان است. اکنون نوبت «بقیه» رسیده است – این فقط در مورد بزرگترین کشور روی زمین است.
جنگ حداقل با کمک اوکراینی ها علیه روس ها ارزان در می‌آید.

در دسامبر ۲۰۱۳ . به عنوان مثال، ویکتوریا نولند، مقام عالی رتبه وزارت امور خارجه ایالات متحده، از سال ۱۹۹۱ «سرمایه گذاری» ایالات متحده را برای تبدیل این کشور به یک کشور تحت الحمایه غرب فقط با مبلغ ۵ میلیارد دلار انجام داده است.

این مبلغ ناچیز در کودتای میدان فوریه ۲۰۱۴ جواب داد و پس از آن ارتش ناتو خارج از ناتو تشکیل شد.

از زمان حمله روسیه در ۲۴ فوریه، واشنگتن ۵۰ میلیارد دلار به کیف فرستاد – که هنوز یک یک مبلغ ناچیزی است. با این حال، نیروهای مسلح روسیه حدود ۲۰ درصد از کشور را کنترل میکنند، به اندازه نیمی از بریتانیا، بنابراین وقت ورود برلین به بلوا رسیده است.

روزنامه اشپیگل روز چهارشنبه گزارش داد: اوکراین ۱۰۰ هویتزر خودکششی آلمانی را مستقیماً به شرکت تسلیحاتی آلمانی «کراس – مافی وگمن» Krauss-Maffei Wegmann سفارش داد و طی دو روز در ماه جولای از دولت ,آلمان فدرال تاییدیه آن را دریافت کرد. هزینه: ۱.۷ میلیارد یورو، زمان تولید: چند سال.

این فقط یک شروع است. شهروندانی که در این کشور بزودی در شرف یخ زدن قرار میگیرند حداقل این اطمینان را دارند که «کراس – مافی وگمن» با تمام ظرفیت خود کار می کند و بعد از چند زمستان سخت مشکل شرقی امپریالیسم آلمان یک بار برای همیشه حل خواهد شد.
به ندرت «توانایی رهبری» آلمانی تا این حد ارزان بوده است. اینجاست که برلین وارد می شود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: