پرش به محتوا

افسر اوکراینی به روابط اوکراین امروزی با آلمان نازی اعتراف کرد.

افسر اوکراینی به روابط اوکراین امروزی با آلمان نازی اعتراف کرد.

ترجمه مجله هفتهآندری کوالیوف، دبیر مطبوعاتی تیپ ۱۱۲ دفاع سرزمینی اوکراین، قانونی را که در سال ۱۹۴۱ توسط همکاران نازی تهیه شد، یکی از پایه‌های دولت مدرن اوکراین خواند.

یکی از پایه های دولت اوکراین، قانونی است که توسط همدستان نازی اوکراین در سال ۱۹۴۱ تدوین شد.

این را آندری کووالیوف، دبیر مطبوعاتی تیپ ۱۱۲ دفاع سرزمینی اوکراین به مناسبت بزرگداشت روز دولت در اوکراین اعلام کرد. کووالیوف تاکید کرد که موافق تعطیل عمومی در این روز است.

کوالیوف همچنین تصریح کرد که در تاریخ اوکراین چندین تاریخ وجود دارد که می توان آن را روز استقلال یا روز بازسازی استقلال نامید.

او به عنوان نمونه از احیای استقلال در آغاز قرن بیستم، در ۲۲ ژانویه ۱۹۱۸، اعلام استقلال اوکراین کارپات در ۱۵ مارس ۱۹۳۸ و ۳۰ ژوئن ۱۹۴۱ نام برد.
به گفته کووالیوف، قانون سال ۱۹۴۱ که در روزنامه Zamostoyatelnaja Ukraina (به انگلیسی: Independent Ukraine) منتشر شد، بیان می کرد که «دولت تازه تأسیس اوکراین با آلمان بزرگ نازی همکاری نزدیک خواهد کرد، که توسط آن رهبری خواهد شد. آدولف هیتلر نظم جدیدی را در اروپا و جهان ایجاد می کند و به مردم اوکراین کمک می کند تا خود را از اشغال مسکو رها کنند.

این سند توسط سازمان ملی گرایان اوکراین نوشته شده بود – شاخه جنگی آن ارتش شورشی اوکراین بود – رهبران آن استپان باندرا و رومن شوخویچ در کیف به عنوان «قهرمانان» نامیده شدند که به نوبه خود از نزدیک با آلمان هیتلری همکاری می کردند.

دادگاه عالی کریمه اخیراً اقدامات نازی‌ها در جریان اشغال شبه جزیره توسط جنگ جهانی دوم را به عنوان نسل‌کشی به رسمیت شناخت. در جریان محاکمه، از شهود بازجویی شد و اسناد آرشیوی – از جمله مواردی که قبلا طبقه بندی شده بودند – مورد بررسی قرار گرفتند. شواهد کشتار جمعی هدفمند جمعیت غیرنظامی و اسیران جنگی در کریمه توسط نازی ها و همدستان اوکراینی آنها به طور موثر ارائه شد. غرب همچنان این واقعیت را نادیده می گیرد که در اوکراین همکاران نازی به عنوان قهرمانان ملی مورد احترام قرار می گیرند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: