پرش به محتوا

استولتنبرگ : «شکایت را متوقف کنید» و «بهایی را که باید پرداخت شود، بپردازید.»

استولتنبرگ آتش افروز ناتو از مردم غربی می خواهد که صورتحساب آتش افروزی هایش را بپردازند

استولتنبرگ، رهبر ائتلاف نظامی که در ایجاد این درگیری اوکراین نقش بسزایی دارد، گفت: در درگیری بین روسیه و اوکراین، اعضای اتحادیه اروپا باید «شکایت را متوقف کنند» و «بهایی را که باید پرداخت شود، بپردازند.»

تفسیری از اسکات ریتر
منتشر شده در روسیه امروز
ترجمه مینا صابری
مجله هفتهینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اخیراً این وظیفه را بر عهده خود گذاشته است

تا به اعضای پارلمان اروپا در مورد لزوم وظیفه شان در مورد»پرداخت هزینه» لازم برای جنگ اوکراین درس بدهد، او تاکید می‌کند که بدون پرداخت این هزینه ادامه جنگ برای اوکراین علیه روسیه غیر ممکن است، تنها
چیزی که او از اعترافش خودداری کرد نقشی بود که خودش در دامن زدن به این درگیری ایفا کرده است.
این سیاستمدار نروژی نقش مهمی ایفا می کند. از بسیاری جهات می توان آن را به نقش یک فرمانده آتش نشانی تشبیه کرد که وظیفه او این است که گروه های مختلف آتش نشانی از روستاهای همسایه را در یک جامعه بزرگ آتش نشانی گرد هم آورد که در صورت بروز آتش سوزی در یکی از روستاها کل روستا را بسیج کرده و به طور خودکار از تمام منابع آتش نشانی استفاده کند.
این اساساً شرح ماده ۵ منشور ناتو است.
مانند هر بوروکراسی مبتنی بر عضویت، پیوستن به جامعه آتش نشانی، مشابه پیوستن به ناتو، شامل فرآیندی است که نیازمند تعهدات خاص از سوی همه شرکت کنندگان درگیر است.
توافق بر سر کمک به یکدیگر، مانند ماده ۵ منشور ناتو، تنها در صورتی می تواند به مرحله اجرا درآید که طرف مربوطه – روستا – عضوی از جامعه آتش نشانی باشد.
حالا سناریویی را تصور کنید که در آن رئیس آتش نشانی برای عضویت در یک روستای مشکوک فشار می آورد و در میانه روند تبدیل آن روستا به جامعه آتش نشانی، آتش سوزی عظیمی در آنجا رخ می دهد.
فرمانده آتش نشانی ادارات آتش نشانی زیرمجموعه خود را تشویق می کند تا تجهیزات و منابع – اما نه آتش نشان – را برای روستایی که هنوز عضوی از جامعه آتش نشانی نیست، فراهم کنند تا بتواند با آتش خود مقابله کند.
آتش بسیار زیاد است، در حال گسترش است و فرمانده آتش نشان در حال درخواست منابع بیشتر و بیشتر است.
و حالا تصور کنید که معلوم می شود که رئیس آتش نشانی یک آتش افروز است که در وهله اول آتش را شروع کرده است.

این تقریباً سناریویی است که امروز ناتو با آن روبرو است، زیرا ائتلاف به رهبری ایالات متحده در تلاش برای کنار آمدن با پیامدهای ۱۴ سال سیاست های اساساً ناقص است که وعده عضویت نهایی اوکراین را داده است، با وجود اینکه می دانستند که روسیه قاطعانه با چنین اقدامی مخالفت خواهد کرد.

ناتو سپس شاهد بود که اعضای تشکیل دهنده آن درگیر سرنگونی دولت اوکراین در فوریه ۲۰۱۴ شدند و یک رئیس جمهور منتخب دموکراتیک را با گروهی از سیاستمداران که توسط واشنگتن انتخاب شده بودند، جایگزین کردند.

این سرنگونی دولت تنها با دخالت ناسیونالیست‌های راست‌گرای رادیکال اوکراین امکان‌پذیر شد، که منشأ آن‌ها را می‌توان در دوران آلمان نازی جستجو کرد، که پس از جنگ جهانی دوم از حمایت پنهانی سیا برخوردار شدند. ۱۹۴۵ تا به امروز ادامه دارد.
دخالت این عناصر نئونازی را می توان با اعزام فرمانده آتش نشانی گروهی از آتش افروزان دیگر تشبیه کرد، ظاهراً برای کمک به آماده سازی عضو احتمالی برای پیوستن به جامعه آتش نشانی، اما در عین حال اجازه می دهد. که آنها مخفیانه توطئه کنند و در عوض ردیف های کاملی از خانه های داخل روستا را که به قلمرو اعضای آینده جامعه آتش نشانی تعلق دارد، به آتش بکشند.

به مدت هشت سال، ینس استولتنبرگ بر طرحی نظارت داشت که ادعا می‌کرد پس از کودتای مایدان، از طریق توافق‌نامه مینسک به دنبال صلح در اوکراین است، اما مخفیانه با اوکراین، فرانسه و آلمان برای اجرای این توافق توطئه کرد. بخاطر اینکه بتواند برای اوکراین وقت بخرد، تا از آن کشور یک قدرت نظامی استاندارد ناتو بسازد که بتواند ضربه بزرگی به مناطق جدا شده دونباس – و شاید حتی کریمه وارد کند.

استولتنبرگ به روشن کردن کبریت کمک کرد که اوکراین را به آتش بکشد.

و اکنون مشخص شده است که دبیرکل ناتو در دیدار با اعضای پارلمان اروپا به گوش نمایندگان را کشیده تا آنها را سرجایشان بنشاند: «شکایت نکنید، برخیزید و از اوکراین حمایت کنید.» آتش افروز ارشد فراخوان داد شرکت های بیمه در اروپا هزینه های اقدامات او را متقبل شوند.
ریاکاری استولتنبرگ نفرت انگیز است.
او ادعا میکند: «بهایی که ما باید به عنوان اتحادیه اروپا و به عنوان ناتو بپردازیم، قیمتی است که می‌توانیم با ارز و پول اندازه‌گیری کنیم.»

«بهایی که اوکراینی ها باید بپردازند بر حسب جان هایی که هر روز از دست می دهند سنجیده می شود. ما باید دست از شکایت برداریم و بایستیم و حمایت کنیم. نقطه ».

این واقعیت که استولتنبرگ و ناتو مسئول آتش سوزی هستند که در حال حاضر سراسر اوکراین را فرا گرفته است در این میان ناگفته مانده است.

در حالی که کیف برای حمله به دونباس آماده می شد، تنها تصمیم پیشگیرانه روسیه برای آغاز عملیات نظامی ویژه بود که مانع از تکمیل شدن طرح مشترک ناتو و اوکراین شد.
اما آتش افروز نمی تواند بپذیرد که او آتش را به راه انداخته است. درعوض، استولتنبرگ نه تنها مسئولیت درگیری اوکراین را به روسیه واگذار کرد، بلکه این جرأت را داشت که ادعا کند آتشی که به راه انداخت تهدیدی برای تمام ناتو است.
استولتنبرگ در مقابل پارلمان اروپا گفت: « نفع ما در کمک به اوکراین است، زیرا باید درک کنید که اگر اوکراین در این جنگ شکست بخورد، این برای ما یک خطر است».
استولتنبرگ این واقعیت را نادیده گرفت که او تا حد زیادی مسئول فاجعه ای بود که در زمان آغاز عملیات نظامی روسیه به اوکراین روی داد.
استولتنبرگ پرچم خود را بر فراز کوهی از ریا برافراشت و اعلام کرد:
«اگر به جنبه اخلاقی حمایت از مردم اوکراین اهمیت نمی دهید، حداقل باید از منافع امنیتی خود مراقبت کنید.»
هزینه حمایت را بپردازید، هزینه کمک های بشردوستانه را بپردازید، عواقب تحریم های اقتصادی را بپردازید.
«زیرا گزینه جایگزین این است که بعداً باید بهای بسیار بالاتری بپردازید.»

منظور استولتنبرگ این بود که «بهای اشتباهات من، اشتباهات خودت، اشتباهات ما را بپرداز».


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: