لیست ترور فاشیست های اوکراینی

خبرنگار پرس تی وی در فهرست ترور گروه‌های فاشیستی اوکراین

خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی می‌گوید در فهرست ترور گروه‌های نئونازی اوکراین قرار دارد.

از “جانی میلر” خبرنگار شبکه انگلیسی زبان ایران در دنباس در گفتگوی زنده تلویزیونی سوال شد که: شما در گزارش خود درباره یک فهرست ترور و درباره افزایش خشونت ضد نوجوانان طرفدار روسیه در منطقه دنباس صحبت کردید. هم اکنون شما در این فهرست قرار دارید.

خبرنگار گفت: بله این وبسایت به طور فعال با دولت اوکراین در ارتباط است. در حدود بیش از سیصد کودک و نوجوان در آن فهرست قرار دارند. نام و آدرس محل زندگی این کودکان و نوجوانان در این وبسایت قرار گرفته است. در میان آن‌ها نام یک دختر سیزده ساله هم به چشم می‌خورد. این وبسایت به طور فعال به خشونت ضد کودکان و نوجوانان دامن می‌زند.

وی افزود: من به عنوان خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی با مسئوولان این وبسایت تلفنی ارتباط برقرار کردم و آن‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند که نام من هم در این فهرست قرار دارد. خبرنگارانی که واقعیت‌ها را گزارش می‌کنند با کابوس قرار گرفتن در این فهرست ترور روبرو هستند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی ادامه داد: من درباره خطرات قرار گرفتن در این فهرست به شما مطالبی را باید بگویم. من در اینجا و در منطقه دنباس که حامی روسیه هستم حضور دارم. ارتش روسیه و ارتش دنباس در اینجا حضور دارند. ملی گرایان اوکراینی در غرب این کشور حضور دارند. با وجود آنکه آن‌ها در غرب اوکراین هستند، اما من تهدیدی جدی را از جانب آن‌ها ضد جان خود احساس می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران اوکراینی، سیاستمداران و شهروندان در این فهرست قرار دارند. شما با تهدیدی جدی برای زندگی خود روبرو هستید. آنچه که وبسایت به طور فعالانه انجام می‌دهد این است که هرگونه انتقاد مردم از افراط گرایی را در اوکراین غیرممکن می‌سازد. اگر شما شهروند اوکراین باشید و از این وبسایت انتقاد کنید، شما در این فهرست قرار می‌گیرید. اگر شما از افراط گرایی انتقاد کنید شما در این فهرست قرار می‌گیرید.

جانی میلر تاکید کرد: ملی گرایان اوکراینی هرگونه انتقاد از افراط گرایی در اوکراین را با گلوله پاسخ می‌دهند. مشکل بزرگتر این است که اگر همه پرسی در اوکراین درباره صلح با روسیه برگزار شود بسیاری از مردم اوکراین از صلح با روسیه دفاع خواهند کرد. اما عوامل افراطی دست راستی و نئونازی‌ها از جنگ دفاع می‌کنند. این گروه‌ها به شدت از اقلیت ها، یهودیان و سیاه پوستان نفرت دارند. در این حالت از روس‌ها نفرت دارند.

خبرنگار پرس تی وی افزود: شما شاهد آن هستید که افراط گرایی سبب شده است که کودکان و نوجوانان هم در فهرست ترور آن‌ها قرار بگیرند. من شبیه این موضوع را در سوریه و در رابطه با داعش مشاهده کردم. آن سطح از توحش به خوبی در این وبسایت مشاهده می‌شود و به خشونت ضد کودکان و نوجوانان دامن زده می‌شود. عملا این وبسایت قانون را نقض می‌کند و در جهت توقف هرگونه انتقاد از این گروه‌های افراطی حرکت می‌کند.

مجری گفت: چرا رسانه‌ها در اوکراین به این موضوع نمی‌پردازند؟

خبرنگار پاسخ داد: بدیهی است که جنگی تبلیغاتی در اوکراین در جریان است تا غرب ارائه تسلیحات خود را به اوکراین توجیه کند. مقامات سازمان ملل خواهان صلح در اوکراین هستند. قبل از آنکه جنگ آغاز شود گزارش‌هایی درباره مشکل ناشی از گروه‌های نئونازی در اوکراین منتشر می‌شد، اما به محض اینکه جنگ آغاز شد این روند متوقف شد. هرگونه انتقاد در غرب از دولت اوکراین به منزله حمایت از تبلیغات به نفع روسیه است.

وی افزود: شبکه‌های تلویزیونی غربی و سیاستمداران تلاش می‌کنند که سیل تسلیحات را به جای حرکت در مسیر صلح راهی اوکراین کنند. اگر دولت‌های غربی در آینده سیاست‌های خود را تغییر دهند و تسلیحات بیشتری به اوکراین ندهند آنگاه شاهد انتقاد رسانه‌های غربی از افراط گرایی در اوکراین خواهیم بود. رسانه‌های غربی با اقدامات خود از خشونت ضد کودکان و نوجوانان دفاع می‌کنند. باید فعالیت این عناصر افراطی در اوکراین تحت کنترل باشد، اما اینگونه نیست.