پرش به محتوا

تایمز: پیروزی های روسیه در رسانه های ما منعکس نمی شود.

راشا تودی – ترجمه مینا صابری

تایمز: حقیقت دستاوردهای بزرگ روسیه در اوکراین در رسانه های غربی پنهان می شود.

تایمز مقاله ای منتشر کرده است که رسانه های غربی عمدا دستاوردهای نظامی روسیه را پنهان می کنند.
آنها سعی دارند موفقیت های ارتش روسیه را با سرهم بندی کردن داستان های ادعایی در مورد جنایات ساختگی روسیه بپوشانند.
راد لیدل، روزنامه‌نگار بریتانیایی در مقاله‌ای برای تایمز نوشت. رسانه های غربی به عمد حقیقت را در مورد دستاوردهای بزرگ روسیه در اوکراین پنهان می کنند. برای این منظور، نویسنده گزارش‌های رسانه‌ها، وضعیت واقعی در جبهه را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و تنها چند مورد را از آنها را نام میبرد. لیدل به این نتیجه رسید که خبرگزاری های غربی تلاش می کنند آگاهانه درباره توانایی های نیروهای مسلح اوکراین اغراق کنند. در ادامه گفته شد:

«موفقیت های بزرگ روسیه به شیوه ای بسیار بی اهمیت ارائه می شود.»

این مقاله نویس همچنین به یک روند اشاره کرد:
هرچه نیروهای مسلح روسیه به موفقیت های بیشتری دست یابند، فضای بیشتری در رسانه های غربی به «جنایت های» ادعایی ارتش روسیه داده می شود. این روزنامه نگار همچنین تصریح کرد:
«این گونه گزارش‌ها به صدر خبرها می‌رود و تصویر واقعی جنگ را مخدوش می‌کند. کل مشکل این است که حقیقت را هم به ما نمی گویند. هر اظهاراتی که از سوی یک سیاستمدار اوکراینی بیان شود، هر چقدر هم که مضحک باشد، در به عنوان تنها حقیقت جاوید فروخته میشود. »

لیدل اضافه کرد که نگاه غرب به این مناقشه واقع بینانه و بی طرفانه نبود، بلکه آرزویی است.

این تحلیلگر گفت: آنها اروپایی‌ها متقاعد کرده اند که «روس‌ها کاملاً درمانده هستند، نیروهای روسی بسیار بد آموزش دیده‌اند، آنها فاقد نظم و انضباط هستند، تاکتیک‌های آنها قدیمی است».
در حالی که این ادعا ها این با وضعیت فعلی مطابقت ندارد:

«علاوه بر این، به ما تحمیل می‌شود که شکست های روسیه! به دقت از مردم روسیه پنهان می‌شود و حقیقت را به آنها گفته نمی‌شود.»

در عین حال، راد لیدل روسوفوبیا خود را پنهان نمی کند. او با زلنسکی و مردم اوکراین همدردی می کند. این روزنامه نگار انگلیسی گفت: ما دوست داریم که زلنسکی پوتین را از کشورش و همچنین از دونتسک، لوگانسک و حتی کریمه اخراج کند.

در همین حال، نیروهای متحد روسیه و جمهوری‌های خلق لوگانسک و دونتسک قبلاً جمهوری خلق لوگانسک و بخش‌های زیادی از دونتسک از جمله ولنوواخا، ماریوپل و سویاتوگورسک را به طور کامل آزاد کردند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: