پرش به محتوا

«لژیون بین المللی» اوکراینی از کمبود مزدوران رنج می برد.

روسیه امروز
ترجمه مینا صابری

به گفته کیف، دلایل کم شدن تعداد داوطلبان جدید مزدوران خارجی، کاهش توجه رسانه‌های بین‌المللی به این جنگ و تأثیر «اطلاعات غلط روسی» است.

به گفته سخنگوی لژیون بین‌المللی اوکراین، دیمین ماگرو، که با شبکه تلویزیونی آمریکایی NBC در مورد چالش‌هایی که جنگجویان خارجی در خط مقدم درگیری بین کیف و مسکو با آن مواجه هستند، صحبت کرد، این لژیون در حال حاضر از کمبود نیرو مزدوران خارجی رنج می‌برد.

در مقاله‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، وکیل هلندی که در حال حاضر به عنوان درجه‌دار در لژیون کار می‌کند، گفت: «تعداد استخدام‌شدگان طی چند ماه گذشته به‌طور پیوسته کاهش یافته است، این تعجبی ندارد با توجه به اینکه توجه رسانه‌های غربی به جاهای دیگر معطوف شده است و با انگیزه‌ترین «مبارزان» در ابتدای درگیری تصمیم خود را گرفته‌اند.»
ماگرو افزود که استخدام و فراخوان ها برای تهیه تجهیزات تحت تاثیر منفی «اطلاعات نادرست روسیه» قرار گرفته است و لژیون در حال بررسی راه هایی برای گسترش تلاش های خود برای استخدام است.

NBC همچنین با چندین مزدور که در حال حاضر در لژیون خدمت می کنند صحبت کرد و تجربیات خود را از جنگ در کنار نیروهای مسلح اوکراین به اشتراک گذاشت.

بسیاری از جنگجویان خارجی دریافتند که کمبود سلاح، تاخیر در دریافت تسلیحات از غرب، و ناامیدی از ارتباطات درون واحدی، روحیه آنها را پس از ماه‌ها جنگ «به چالش کشیده است». برخی دیگر شکایت داشتند که راهبردهای ضد حمله اغلب توسط فرماندهان کهنه کار اوکراینی که اصرار داشتند به تاکتیک های منسوخ شده پایبند باشند، تضعیف می شد.

برخی از مزدوران نیز گزارش دادند که بمباران بی وقفه توپخانه روسیه به شدت روحیه رزمی را تضعیف می کند.
یک آمریکایی که در خدمت اوکراین که با تجربه جنگی در خاورمیانه می جنگد، گلوله باران مداوم روسیه را «نزدیک ترین چیز به جهنم» توصیف کرد.
این کانال خبری گفت تصادفی بودن حملات توپخانه روسیه باعث می شود برخی از مزدوران احساس کنند بقای آنها به شانس فردی بستگی دارد.

گروه دیگری از سربازان خارجی که در کنار نیروهای کی‌یف می‌جنگند، به NBC گفتند که «تعداد جنگجویان ناامید و با روحیه ضعیف شده افزایش یافته است، این تا حدی به دلیل شیوه‌ای است که روس‌ها برای پیشبرد جنگ استفاده میکنند مربوط است.»

خود کیف تخمین می‌زند که طرف اوکراینی روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ قربانی در شدیدترین بخش‌های جبهه که درگیر جنگ شده‌اند را از دست میدهد.

بر اساس گزارش ها، تلفات سنگین باعث تضعیف روحیه در صفوف لژیون بین المللی و سایر واحدهای منظم ارتش اوکراین شد.

به گزارش NBC، جنگجویان خارجی علاوه بر این با این واقعیت که روسیه با تمام جنگجویان غیر اوکراینی اسیر شده به عنوان مزدور رفتار می کند و نه به عنوان جنگجویان دشمن تحت کنوانسیون ژنو، از داوطلب شدن برای جنک منصرف شده اند.

پس از اینکه جمهوری خلق دونتسک برای سه مزدور خارجی که در خط مقدم دونباس اسیر شده بودند، احکام اعدام صادر کرد، برخی از جنگجویان خارجی در اوکراین اکنون اعتراف می کنند که مرگ را به دستگیری ترجیح می دهند.

با این حال، هیچ یک از احکام اعدام صادر شده اجرا نشده است زیرا همه محکومان از حق تجدید نظر خود در دادگاه استفاده کرده اند.

مزدور دیگر، یک کهنه سرباز ارتش ایالات متحده، به NBC گفت که او همیشه یک نارنجک دستی حمل می کند که اگر در خطر دستگیری قرار گیرد، آن را منفجر کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: