پرش به محتوا

کارشناسان: اقتصاد روسیه تا پایان سال بهبود خواهد یافت

کارشناسان: اقتصاد روسیه تا پایان سال بهبود خواهد یافت

روسیا الیوم
ترجمه مجله هفتهبنا بر ارزیابی کارشناسان، اقتصاد روسیه تا پایان سال بهبود خواهد یافت

سیاست تحریمی غرب با هدف بی ثبات کردن اقتصاد کشور شکست خورده است. با وجود تحریم های غرب و خروج گسترده شرکت های غربی از بازار روسیه، وضعیت بودجه و اقتصاد به طور پیوسته در حال بهبود است.

ماکسیم اورشکین، مشاور اقتصادی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، طی سخنرانی در یک مجمع جوانان گفت: انتظار می رود اقتصاد روسیه تا پایان سال دوباره مثبت شود.

اورشکین تاکید کرد: چرخ های اقتصاد ما به تدریج دوباره شتاب می گیرد، حجم اعتبارات در حال افزایش است، نرخ بهره کاهش می یابد.

ما شاهد رشد مجدد سبد وام بانک ها پس از تحمل رکود در سخت ترین دوره فروردین تا اردیبهشت هستیم.
«همه اینها نشان می دهد که سازوکارهای اقتصاد ما دوباره شروع به کار کرده است. تا پایان سال باید شاهد تحولات مثبت حاصل از آن باشیم.»
مشاور رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد: وضعیت در خرده فروشی بهبود یافته است که نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی را نشان می دهد که منجر به کسب درآمد بیشتر و رونق کار شده است.
اورشکین همچنین خاطرنشان کرد که وظیفه اصلی روسیه در حال حاضر توسعه یک «اقتصاد مستقل» است که «آسیب ناپذیر و مطمئن به توانایی خود تکیه کند و برای همکاری با همه شرکا آماده باشد، اما در عین حال به آنها وابسته نشود».

اظهارات او بازتاب دیدگاه دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه است، که اوایل این هفته گفت که روسیه باید برای دستیابی به «حاکمیت فناوری» تلاش کند و اقتصاد را در درجه اول بر نیازهای داخلی متمرکز کند. اما در عین حال پتانسیل صادرات را بیشتر می کند.
در اوایل ژوئن، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که روسیه اقتصاد خود را با وجود تحریم‌های غرب مرتبط با بحران اوکراین قفل نخواهد کرد و درب های خود را به روی دیگر کشورها نخواهد بست.

رئیس جمهور روسیه در سخنرانی در مجمع بین المللی اقتصادی SPIEF، باز بودن را یکی از اصول کلیدی سیاست اقتصادی روسیه برشمرد و تاکید کرد که این کشور نمی خواهد پشت پرده آهنین جدید عقب نشینی کند.

اقتصاد روسیه تحت فشار شدید تحریم های غرب اعمال شده در پاسخ به عملیات نظامی روسیه در اوکراین قرار گرفته است.

مسکو از انجام بسیاری از معاملات تجاری بین المللی منع شده است.
علاوه بر این، شرکت ها و افراد تحریم شده اند، در حالی که نیمی از ذخایر ارزی روسیه در خارج از کشور مسدود شده و بسیاری از شرکت های بین المللی اکنون بازار روسیه را ترک کرده اند. با این حال، مسکو می گوید سیاست غرب در هدف خود برای بی ثبات کردن اقتصاد کشور شکست خورده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: