پرش به محتوا

پوتین: جهان «پیشرفته» بر اساس ایده نژادپرستی و غارت دیگران ساخته شده.ولادیمیر پوتین: مرحله جدیدی در تاریخ جهان در حال شکل گرفتن است.

مدل «میلیارد طلایی» که در آن فقط جمعیت کشورهای توسعه یافته از مزیت آن استفاده میکنند، ناعادلانه است.

این را ولادیمیر پوتین، رئیس دولت روسیه اعلام کرد. «این اصل اساساً نژادپرستانه است و به زودی به پایان خواهد رسید.
عصر جدیدی در حال نزدیک شدن است.

به اصطلاح «میلیارد طلایی» (کشورهای پیشرفته یا توسعه یافته) جایگاه فعلی خود را در جهان در درجه اول با انباشت ثروت و سرمایه خود را به قیمت غارت سایر کشورها به دست آورده اند. »

این سخنان را رئیس جمهور روسیه در مجمع «ایده های قوی برای یک دوره جدید» بیان کرد و اظهار داشت که این مدل «سلطه کامل» را ناعادلانه می داند.

«بله، البته «میلیارد طلایی» تصادفی طلایی نشد، قطعا دستاوردهای زیادی داشته است. اما این تنها به لطف چند ایده که آنها داشتند و آنها را اجرا کردند به چنین جایگاهی نرسیده اند.
کشور های توسعه یافته موقعیت خود را تا حد زیادی مدیون غارت سایر ملل در آسیا و آفریقا هستند. بله داستان واقعی اینگونه بود.»
ولادیمیر پوتین همچنین مخالفت خود را با این وضعیت که «میلیارد طلایی» باید بر کل جمعیت جهان حکومت کنند است و پوتین معتقد است آنها قوانین رفتاری خود را بر اساس تئوری «توهم منحصر به فرد بودن» خودشان ساخته و اجرا میکنند.

رهبر روسیه گفت: کشورهای «پیشرفته» حقیقت را به طبقه اول و دوم تقسیم می کنند که نشان دهنده نژادپرستی و استعمار نو است.

ایدئولوژی جهانی گرا و ظاهرا لیبرال در هسته خود هر چه بیشتر توتالیتر می شود و خلاقیت را خفه می کند.

رئیس جمهور افزود: به همین دلیل است که این تصور وجود دارد که غرب به سادگی نمی تواند مدل آینده خود را به جهان ارائه دهد.

به گفته پوتین، «نخبگان این «میلیارد طلایی» امروز وحشت دارند که دیگر مناطق و مراکز توسعه جهانی گزینه های توسعه خود را به عنوان راهکار مخالف آنها ارائه دهند.

با این حال، رئیس دولت روسیه مطمئن است و متقاعد شده است که نظم فعلی جهانی به زودی به پایان خواهد رسید:
«هرچقدر هم که نخبگان غربی و به اصطلاح فراملی تلاش کنند نظم موجود را حفظ کنند – دوران جدید، مرحله جدیدی در تاریخ جهان در راه است.
فقط کشورهای واقعاً مستقل می توانند پویایی رشد بالا خود را تضمین کنند.»

انجمن «ایده های قوی برای یک دوره جدید» با هدف اجرای ایده هایی است که می تواند کمک تاثیر گذار و معناداری به اهداف توسعه ملی روسیه تا سال ۲۰۳۰ ارائه کنند تاسیس و برگزار میشود.
اولین مجمع که توسط بنیاد روسکونگرس و آژانس ابتکارات استراتژیک سازماندهی شد و در نوامبر ۲۰۲۰ برگزار شد.

«میلیارد طلایی» استعاره ای است که در فضای پس از شوروی برای نشان دادن جمعیت ثروتمندترین و توسعه یافته ترین کشورها استفاده می شود که نشان دهنده عدم تعادل در استانداردهای زندگی و مصرف بین آنها و کشورهای در حال توسعه است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: