پرش به محتوا

وقتی «سیا» دلسوز دولت و مردم ایران میشود!

آقا پوتین، راست و حسینی بگو که قصد گول زدن ما رو که نداری؟ آمریکایی ها میگن داری!

هشدار آمریکا از سفر پوتین به تهران – سیا نسبت به «وابستگی به روسیه» به ایران هشدار داد

مجله هفته – به گزارش راشا تودی، سرویس اطلاعات خارجی آمریکا پس از دیدار شخصی رهبر ایران خامنه ای با پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه که در آن او عملیات نظامی روسیه در اوکراین حمایت کرد، اعلام کرد که از این نزدیکی بشدت نگران است

رئیس سیا که تاکنون هرکاری از دستش بر می آید علیه ایرانی ها بکار بسته است ناگهان دلسوز نظام اسلامی ایران شده و به ایرانی ها پند و اندرز میدهد و حتی توصیه می کند که درمورد «وابستگی به روسیه» آگاه باشند – بدون اینکه توضیح دهد که او از وابستگی چه می فهمد.

پوتین روز سه شنبه برای یک اجلاس سه جانبه با همتایان خود از ایران و ترکیه به تهران سفر کرد که در آن سه کشور درباره چگونگی ادامه کار در سوریه و اوکراین گفتگو کردند.

مهمتر از مذاکرات سران سه کشور درباره سوریه، دیدار رودررو ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و علی خامنه ای، رئیس جمهور ایران در روز سه شنبه در تهران بود.
خامنه ای بی طرفی کشورش در جنگ اوکراین را کنار گذاشته و به نفع عملیات روسیه در اوکراین صحبت کرد البته این اظهار نظر نه تنها غرب را به حیرت فرو برد بلکه برقش وزیر امور خارجه ایران را هم گرفت که یک روز پیش در یک گفتگوی تلفنی به وزیر خارجه اوکراین اطمینان داده بود ایران در جنگ اوکراین بی طرفی کامل را رعایت می کند.
پس از نشست پوتین در تهران، ایالات متحده و واشنگتن دی سی نگران همکاری محور مسکو-تهران در میانه جنگ اوکراین شده اند.
رئیس سیا روز چهارشنبه به ایران هشدار داد که انجام این کار پس از استقبال ایران از پوتین، رئیس جمهور روسیه، خطر «وابستگی» به «روسیه منزوی» را به دنبال دارد.
در همان زمان، رئیس سیا مدعی شد که دو کشور نیز روسیه و ایران در عین حال «روابط تیره ای» دارند.
خامنه ای تصمیم گیرنده بالفعل در مورد مسائل استراتژیک در ایران است.
رهبر مذهبی ایران در حمایت از عملیات نظامی روسیه در اوکراین با رئیس جمهور روسیه پوتین مناظره کرد:

«اگر روسیه اقدامات ناتو در اوکراین را متوقف نمی کرد، پس از مدتی ائتلاف نظامی به بهانه «آزادسازی کریمه» جنگی را علیه روسیه آغاز می کرد. »

علاوه بر انتقاد آمریکا از نشست تهران، بیل برنز، رئیس سیا نیز این موضوع را اعلام کرد
«اینکه ایران و روسیه در درجه اول به یکدیگر نزدیک شوند» به این دلیل است که هر دو کشور می خواهند در برابر تحریم های غرب از «انزوای سیاسی» خارج شوند.
ایران و روسیه ظاهرا در حال وارد شدن به یک مشارکت استراتژیک هستند که شامل جنبه های نظامی نیز می شود.
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته گفت که واشنگتن اطلاعاتی در اختیار دارد که روسیه قصد دارد هواپیماهای بدون سرنشین از ایران به دست آورد.
البته برنز توضیح نمی‌دهد که اگر بر اساس اطلاعات آمریکا، واقعاً سلاح‌ها – از جمله پهپادهای رزمی – از ایران به روسیه صادر شود، ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای شیعی چگونه به روسیه وابسته می‌شود؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: