پرش به محتوا

حمله پهپادهای اوکراینی به نیروگاه اتمی زاپوروژیه

حمله پهپادهای اوکراینی به نیروگاه اتمی زاپوروژیه – راکتورها احتمالا آسیبی ندیدند.


آنطور که خبرگزاری ها و پورتال ها گزارش می دهند، گفته می شود نیروهای مسلح اوکراین تلاش کرده اند با پهپادهای مسلح به بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا حمله کنند. اداره غیرنظامی-نظامی منطقه زاپوروژیه اعلام کرد که بخش راکتور نیروگاه آسیب ندیده است.

به گزارش تاس، ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اصلی اداره غیرنظامی-نظامی منطقه (WGA) روز چهارشنبه گفت: پهپادهای اوکراینی سعی کردند به نیروگاه هسته ای زاپوروژیه حمله کنند.

وی در کانال تلگرامی خود نوشت: پهپادهای آشکار تروریست های زلنسکی به نیروگاه هسته ای زاپوروژیه حمله کردند. وی توضیح داد که این حمله در محل نیروگاه اتمی انجام شده است.

احتمالاً بخش رآکتور سالم مانده است

در همان زمان، روگوف به خبرگزاری روسی تصریح کرد که خود نیروگاه هسته‌ای «سالم» است.

وی همچنین گفت: «سه پهپاد نیروهای مسلح اوکراین به منطقه نیروگاه اتمی زاپوروژیه حمله کردند». به گفته وی، بر اساس اطلاعات اولیه، ظرفیت کلاهک های روی پهپادها تا چند کیلوگرم معادل TNT بوده است.

روگوف گفت که بخش راکتور نیروگاه زاپوروژیه پس از حمله نیروهای اوکراینی آسیبی ندیده و پس زمینه تشعشعات طبیعی بوده است. بخش راکتور آسیب ندیده است. (…) تا اینجا همه چیز عادی است (پس زمینه تشعشع – یادداشت TASS). سیستمی که آنلاین کار می کند همه چیز را بررسی می کند و نشان می دهد که عادی است.»

به گفته وی، هدف این حملات نه واحدهای نیروگاهی، بلکه به سمت محل نیروگاه هسته ای بوده است. روگوف توضیح داد: «اینها پهپادهای کامیکازه هستند، آنها با مواد منفجره پر می کنند.»

روگوف در اظهار نظر برای ریانووستی افزود که حملات به نیروگاه هسته ای برای ارعاب کارگران انجام شده است. با این حال، او متقاعد شده بود که این هدف محقق نشده است.

این اولین بار نیست که NPP توسط ارتش اوکراین مورد حمله قرار می گیرد. در ۱۲. سرویس مطبوعاتی شهرداری Energodar به ریانووستی گفت: در ۱۱ ژوئیه، پهپادهای اوکراینی چندین گلوله ۱۲۰ میلی متری به ساختمانی در کنار نیروگاه شلیک کردند که به سقف و پنجره ها آسیب رساند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: