پرش به محتوا

اسب ها در سربالایی همدیگر را گاز می گیرند.

رئیس جمهور اوکراین رئیس سرویس مخفی و دادستان کل را اخراج کرد
نوشته راینهارد لاوترباخ
منتشر شده در یونکه وات
ترجمه مجله هفتهولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، ایوان باکانوف، رئیس سرویس مخفی اطلاعات و امنیت SBU و ایرینا وندیکتوا، دادستان کل اوکراین را از سمت های خود برکنار کرد.
همانطور که زلنسکی در سخنرانی ویدئویی سنتی خود در شامگاه یکشنبه گفت، او این دو مقام ارشد را به خاطر این واقعیت که ۶۰ کارمند خوب از سرویس مخفی و دفتر دادستان عمومی تصمیم گرفته اند از زمان آغاز جنگ اوکراین با مقامات روسیه همکاری کنند، مقصر می داند.
به گفته زلنسکی، این دو مقام قبلا در انجام وظیفه به موقع خود درباره «پاکسازی کارمندان امنیتی و دولتی از خائنان و همدستان روسیه» کوتاهی کرده بودند.
البته رئیس دولت توضیح نداد که آنها چگونه می‌توانستند این کار را قبل از حمله روسیه به بخش‌هایی از جنوب اوکراین انجام دهند. جانشین موقت باکانوف قرار است معاون قبلی وی، واسیل مالجوک باشد.
همزمان، پارلمان اوکراین سانسور رسانه ای در این کشور را تشدید کرد.
فرستنده های سمعی یا بصری یا مراکز خبری که «تجاوز روسیه را انکار کردند» با سعی کنند آن را معادل جنگ داخلی ارزیابی کنند، یا این درگیری را به سطح اختلاف داخلی یا چیزی مشابه آن تعبیر کنند، در آینده باید یک چهارم هزینه مجوز سالانه خود را به عنوان جریمه برای هر یک از این اظهارات بپردازند.
کیف قبلاً برای روزنامه نگارانی که از چنین تزهایی دفاع می کنند، احکام زندان طولانی مدت در نظر گرفته بود.
با وجود چنین تحولاتی منفی، اتحادیه اروپا ۵۰۰ میلیون یورو دیگر برای تسلیحات جدید به اوکراین اعطا کرد.

چارلز میشل، رئیس شورا روز دوشنبه نوشت که اتحادیه اروپا این کار را «به نام ارزش‌های مشترک» با اوکراین انجام می‌دهد. از آغاز جنگ، تنها ۲.۵ میلیارد یورو از بودجه اتحادیه اروپا به کیف سرازیر شده است.

به گفته دولت فدرال، ایالات متحده تا کنون با ۹ میلیارد دلار به طرف اوکراینی و جمهوری فدرال آلمان نیز با ۲.۵ میلیارد یورو کمک مالی کرده تند. علاوه بر این، وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در بروکسل درباره تحریم طلای روسیه و دیگر تحریم های تشدید شده علیه مسکو گفتگو کردند.
ارتش روسیه تهدید کرد که تسلیحات دوربرد غربی اوکراین را در آینده نابود خواهد کرد و دوشنبه شب نیز اهدافی را در اوکراین مورد حمله قرار داد. به گفته دفتر شهردار میکولایف، «یک کارخانه صنعتی» در این شهر بندری مورد اصابت قرار گرفت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: