پرش به محتوا

مسکو سلاح های ناتو را نابود کرد.


یونکه ولت – ترجمه مجله هفته
اوکراین: روسیه تجهیزات جنگی غرب را نابود کرد. مقادیر زیادی غلات صادر شد. اتحادیه اروپا قصد دارد واردات طلا را ممنوع کند

ارتش روسیه می گوید در حملات جدید در اوکراین تسلیحات متعددی را که توسط ایالات متحده و سایر کشورهای ناتو عرضه شده بود، نابود کرده است. ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه در نشست خبری روزانه خود گفت: در اودسا در دریای سیاه، یک انبار موشک های هارپون و در منطقه دونتسک یک موشک انداز چندگانه هیمارس که توسط ایالات متحده تامین شده بود، منهدم شد.
در منطقه خارکف، نیروهای مسلح روسیه یک فروند جنگنده سوخو-۲۵ را از زمین با پدافند هوایی و یک فروند بالگرد رزمی Mi-۱۷ را با یک هواپیمای جنگنده در منطقه اسلوویانسک در منطقه دونتسک سرنگون کردند. کوناشنکوف گفت که حدود ۲۰۰ سرباز اوکراینی در این حملات کشته شدند. وزارت دفاع روسیه پیشتر از گسترش حملات در اوکراین خبر داده بود. ستاد کل اوکراین در کیف نیز از گلوله باران شدید به ویژه با توپخانه در صبحگاه خبر داد. به گزارش «جمهوری خلق» لوگانسک، نیروهای اوکراینی به شهر آلچفسک در نزدیکی اسلوویانسک حمله کردند. دو غیرنظامی در گلوله باران روز شنبه کی یف کشته شدند.
در همین حال، یوگنی بالیتسکی، رئیس اداره نظامی روسیه در زاپوریژیا، گزارش داد که این منطقه در مقیاس وسیع غلات صادر می کند. وی روز شنبه در کانال تلگرامی خود گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ واگن قطار غله صادر شده و قرارداد دیگری به مبلغ ۱۵۰ هزار تن با یک تاجر غله بسته شده است. با این حال، بالیزکی مشخص نکرد که این ،غلات به کجا صادر خواهد شد. اگر قرار باشد که غله به روسیه ارسال شود تنها از طریق راه آهن می توان آن را به این کشور آورد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه می خواهند درباره گسترش بیشتر تحریم ها علیه مسکو گفتگو کنند. نشست بروکسل از جمله در مورد توقف واردات طلای روسیه است. کمیسیون اتحادیه اروپا عصر جمعه اعلام کرد که اوکراین می تواند در آینده از برنامه های اتحادیه اروپا بهره مند شود. استلا کیریاکیدس، کمیسر بهداشت، گفت، از جمله، این کشور باید به بودجه اتحادیه اروپا از برنامه «EU 4 Health» دسترسی داشته باشد. (dpa/Reuters/jW)

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: