پرش به محتوا

صنعت آلمان می تواند بدون گاز روسیه بخوابد.

رسانه ها گزارش می دهند: صنعت آلمان می تواند بدون گاز روسیه بخوابد.

راشاتودی
مجله هفتهیورگ روترمل از انجمن صنایع شیمیایی آلمان اعلام کرد که بدون گاز روسیه، صنعت آلمان ممکن است متوقف شود. به گفته وی تنها دو تا سه درصد گاز مصرفی صنعت را می توان با نفت یا زغال سنگ جایگزین کرد.

کمبود گاز می تواند به این معنا باشد که آلمان باید از تولید برخی کالاها دست بکشد. این چیزی است که یورگ روترمل از انجمن صنایع شیمیایی آلمان در مصاحبه ای با روزنامه فایننشال تایمز در روز دوشنبه گفت. او توضیح داد:

«اکنون این خطر وجود دارد که دیگر نتوانیم برخی چیزها را در آلمان تولید کنیم زیرا دیگر گازی وجود ندارد یا قیمت انرژی آنقدر بالاست که دیگر ارزش آن را ندارد.»

او توضیح داد که برخی از شرکت ها امکاناتی دارند که می توانند با سوخت های دیگر مانند نفت یا زغال سنگ کار کنند. با این حال، تخمین زده می شود که تنها دو تا سه درصد از گاز مصرفی صنایع شیمیایی را می توان از این طریق جایگزین کرد. روترمل بیان کرد:

«این حجم برای حل مشکلات ما کافی نیست.»
پتر سینگر، مدیرعامل بزرگترین تولیدکننده و سازنده کود آمونیاک آلمان، SKW نیتروژن کار پیستریتز، همچنین گفت که در صورت قطع شدن گاز از روسیه، این شرکت باید فوراً تولید را متوقف کند.
وی افزود که افزایش هزینه های تولید در حال حاضر بر تقاضا تاثیر گذاشته است.
از ۱۱ جولای، عرضه از طریق نورد استریم – مسیر اصلی صادرات گاز از روسیه به اروپا – به مدت ۱۰ روز به حالت تعلیق درآمده است زیرا این خط لوله تحت تعمیر و نگهداری سالانه قرار دارد.

از اواسط ژوئن، نورد استریم تنها با ۴۰ درصد حداکثر ظرفیت خود کار می کند، زیرا زیمنس نتوانست به موقع واحدهای توربین گازی را پس از تعمیر در مونترال به دلیل تحریم های کانادا علیه روسیه بازگرداند.
کانادا در ۹ جولای تصمیم گرفت توربین تعمیر شده زیمنس را پس از درخواست های متعدد آلمان بازگرداند.

کمیسیون اروپا گفت که چنین اقداماتی از سوی اتاوا، تحریم های ضد روسیه اتحادیه اروپا را که در مورد تجهیزات ترانزیت گاز اعمال نمی شود، نقض نمی کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: