پرش به محتوا

روسیه به هیجان دامن میزند! اروپا میلرزد!

راشاتودی
ترجمه مجله هفته
«فورس ماژور»: گازپروم نمی تواند تحویل گاز به اروپا را برای یک مشتری مهم تضمین کند.

گروه انرژی گاز روسیه، گازپروم روز سه‌شنبه اعلام کرد که مجبور است حداقل ارسال گازطبیعی از روسیه را به یکی از مشتریان اصلی اروپایی متوقف کند. دلیل این امر «فورس ماژور» است. این اقدام احتمالاً مستقیماً با تنش‌های سیاسی کنونی و اقدامات بیشتر اخیر غرب علیه روسیه مرتبط است.

به گزارش رویترز، گروه انرژی گاز روسیه گازپروم اعلام کرده است که دیگر نمی تواند حداقل برای یک مشتری عمده اروپایی گاز طبیعی ارسال کند. این شرکت دلیل آن را «فورس ماژور» عنوان کرده است. در این نامه آمده است که گازپروم به دلیل شرایط «فوق العاده» خارج از کنترل خود قادر به انجام تعهدات صدور گاز به یک مشتری مهم نیست.
این تصمیم به رویه عطف به ماسبق از ۱۴ ژوئن از طریق خط لوله نورد استریم ۱ اجرا می شود. خود شرکت در ابتدا در این مورد اظهار نظری نکرد.
این اقدام احتمالاً مستقیماً با تنش‌های کنونی بین روسیه و غرب بر سر جنگ اوکراین مرتبط است.

اتحادیه اروپا تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال کرده و گفته است که می‌خواهد تا سال ۲۰۲۷ استفاده از سوخت‌های فسیلی روسیه را متوقف کند.

همانطور که چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا روز دوشنبه پس از مشورت با وزرای خارجه کشورهای عضو اعلام کرد، اتحادیه اروپا همچنین می خواهد ۵۰۰ میلیون یورو دیگر برای تحویل تسلیحات و تجهیزات به نیروهای مسلح اوکراین ارائه کند. این امر بودجه اتحادیه اروپا برای کمک نظامی به اوکراین را به ۲.۵ میلیارد یورو افزایش می دهد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: