پرش به محتوا

آمریکا و غرب در ادامه جنگ نقش مستقیم دارند.

لاوروف: مربیان ناتو اقدامات نیروهای نظامی اوکراینی را هدایت می‌کنند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مقاله‌ای که صبح امروز، دوشنبه، در روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو منتشر شده، اعلام کرده است که مربیان ناتو و متخصصین کار با سامانه‌های پرتاب موشک چندگانه غربی در حال حاضر بطور مستقیم اقدامات نیروهای مسلح اوکراین و گردان‌های ملی گرا را در میدان نبرد هدایت می‌کنند.

وی نوشته است: «من امیدوارم که هنوزسیاستمداران مسئولیت پذیری در بین اروپایی‌ها باقی مانده باشد که از عواقب این امر آگاه باشند. در این زمینه قابل ذکر است که هیچکس در ناتو و اتحادیه اروپا فرمانده نیروی هوایی آلمان – اینگو گرهارتز که از آمادگی برای استفاده از سلاح هسته‌ای خبر داد را توبیخ نکرد. سکوت مقامات اروپا حاکی از این واقعیت است که آنها نقش آلمان را در تاریخ خود فراموش کرده‌اند.»

لاوروف معتقد است که طرف اوکراینی که در میدان نبرد شکست می‌خورد، نمایش‌های « خونینی» را ترتیب می‌دهد تا روسیه را در چشم جامعه بین‌المللی شیطان صفت جلوه دهد.

تاکید لاوروف بر نقش اوکراین در بازی‌ سیاسی غرب

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مقاله خود برای روزنامه ایزوستیا ابراز عقیده کرده است که اوکراین، مولداوی و سایر کشورهایی که اتحادیه اروپا امروزه به آنها توجه خاص دارند، تنها بخشی از بازی‌های سیاسی غربی‌ها هستند.

لاوروف نوشته است: «ایالات متحده به عنوان تهیه کننده اصلی این تولیدات، موسیقی متن و خط مشی اصلی داستانی را سفارش می‌دهد که بر اساس آن فیلمنامه ضدروسی در اروپا نوشته می شود. بازیگران آن آماده شده و هر یک مهارتی را به دست آورده و ایفای نقش می کنند. بازیگران خوب هستند: به یاد داشته باشید که ولادیمیر زلنسکی چقدر قانع‌کننده بعنوان یک دموکرات در خدمتکار مردم، یک مبارز علیه فساد مالی فراگیر در اوکراین، مخالف جدی با تبعیض اعمال شده علیه روس‌ها و به طور کلی «یک رئیس جمهوری همه چیز خوب» نقش بازی کرد. ولی همین فرد اکنون به ساکنان دونباس می گوید که «اگر احساس می کنید روس هستید، به خاطر فرزندان خود بروید و در روسیه زندگی کنید».

لاوروف از غرب دعوت کرد تا بر اساس قوانین بین‌المللی عمل کند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مقاله خود برای ایزوستیا یادآور شده است که غرب به اصطلاح جمعی باید از دنیای توهمات به زمین بازگردد.

وزیر خارجه روسیه نوشت: «صحنه‌سازی، مهم نیست چقدر ادامه دارد، کارساز نخواهد بود. وقت آن است که صادقانه بازی کنیم، نه بر اساس قوانین تقلب، بلکه بر اساس قوانین بین‌المللی. هرچه زودتر همه بفهمند که هیچ جایگزینی برای فرآیندهای تاریخی واقعی و شکل‌ گیری یک نظم جهانی چندقطبی مبتنی بر احترام به اصل برابری حاکمیتی همه کشورها که اساس منشور ملل متحد و کل نظم جهانی است، وجود ندارد، بهتر است.»

لاوروف همچنین تاکید کرد: «اگر اعضای ائتلاف غربی نمی دانند چگونه بر اساس این اصل زندگی کنند و آماده نیستند یک معماری واقعاً جهانی با امنیت و همکاری برابر بسازند، پس باید دیگران را به حال خود رها کنند و اعمال زور بر سایر کشورها را متوقف کنند، اجازه دهند تا آنها حق آزادی انتخاب راه برای کشورهای خود را داشته باشند و به استقلال این کشورها احترام بگذارند و این برخورد، دموکراسی به معنای واقعی کلمه خواهد بود.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: