پرش به محتوا

مسکو، تغییرات در تیم رهبری.

نوشته اینا سمبدنر
یونگه ولت
ترجمه مجله هفته


پس از کشته شدن حداقل ۲۳ نفر توسط موشک های روسی در شهر وینیتسا، ولودیمر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، مسکو را به تروریسم متهم کرد.

زلنسکی شامگاه پنجشنبه در سخنرانی ویدئویی خود در کیف گفت: «هیچ کشور دیگری در جهان به اندازه روسیه این چنین دست به تحریکات تروریستی نمی زند.»
وزارت دفاع روسیه بمباران این شهر در غرب اوکراین را تایید کرد، اما از حمله به یک مرکز نظامی صحبت به میان آورد.
ایگور کوناشنکوف، سخنگوی این وزارتخانه در مسکو گفت که نشستی بین مقامات نظامی اوکراین و تامین کنندگان خارجی تسلیحات در «خانه افسران» در مرکز وینیتسا در روز پنجشنبه برگزار شد. او در ادامه گفت که همه شرکت کنندگان در جلسه کشته شدند.
در همین حال، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، دست به تغییراتی در تیم رهبری خود در پایتخت زده است.

او وزیر صنعت، دنیس مانتوروف را به عنوان معاون رئیس دولت و یوری بوریسوف، معاون رئیس دولت که پیش از این مسئولیت صنایع دفاعی را بر عهده داشت، به عنوان مدیرکل جدید آژانس فضایی روسیه روسکوموسوس منصوب کرد.

در چند هفته گذشته، بوریسوف مسئولیت تبدیل و تطبیق اقتصاد روسیه با توجه به نیازهای جنگی را به عهده داشت.

گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه دمیتری روگوزین می تواند یک پست ارشد در دولت شخص ریاست جمهوری به عهده بگیرد یا به عنوان فرستاده ویژه مسکو به «جمهوری های خلق» دونتسک و لوگانسک برگزیده و اعزام شود.
به گزارش تاس، دنیس میروشنیچنکو، رئیس «شورای مردمی» در لوگانسک، از تشکیل ستادی برای برگزاری همه پرسی برای پیوستن به روسیه در روز جمعه حمایت کرد، مناطق دیگر نیز در حال آماده شدن برای اقدامات مشابه هستند.

رئیس اداره نظامی، پیشتر از برگزاری همه پرسی در اوایل سپتامبر خبر داده بود، نظرسنجی ها نشان می دهد که بیش از نیمی از ساکنان مناطقی در زاپاروژیه که خارج از کنترل دولت کیف هستند، آماده حمایت از الحاق این منطقه به روسیه هستند. یوگنی بالیزکی،.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: