پرش به محتوا

سنگ اندازی حزب چپ در برگزاری مراسم حزب کمونیست آلمان.

جشنواره مطبوعات UZ در پایان ماه اوت به برلین می آید – امتناع حزب چپ از اجاره سالن های خود به حزب کمونیست آلمان.
روسیه امروز

ترجمه مجله هفته

روزنامه حزب کمونیست آلمان «زمان ما» هر دو سال یک جشنواره بزرگ چپ در آلمان برگزار می کند: جشنواره مطبوعات «زمان ما» این بار در میدان رزا لوکزامبورگ در برلین برگزار می شود. بین حزب چپ و حزب کمونیست آلمان اختلافاتی بر سر استفاده از امکانات حزب چپ وجود دارد، حزب چپ  اجازه استفاده از امکانات خود را توسط «حزب رقیب» نمی دهد. 

جشنواره مطبوعاتی «زمان ما» از سال ۱۹۷۴ به عنوان بزرگترین جشنواره عمومی چپ های سازمان یافته و غیر سازماندهی شده در آلمان برگزار می شود. به طور سنتی، این جشنواره در سایر کشورهای اروپایی نیز توسط ارگان های انتشارات احزاب کمونیستی برگزار می شود، در مورد آلمان توسط روزنامه :زمان ما یا عصر ما» برگزار میشود – از این رو جشنواره مطبوعات UZ نامیده می شود. 

از سال ۱۹۹۵ این جشنواره هر دو سال یک بار در دورتموند در سایت Revierpark برگزار می شود. اخیراً در بیستمین جشنواره مطبوعاتی UZ در سال ۲۰۱۸، چهل هزار مهمان در بسیاری از رویدادها، کارگاه ها، بحث ها و مشارکت های فرهنگی شرکت کردند. برای برگزاری مراسم بیست و یکمین  جشنواره مطبوعاتی UZ دیگر فضای دورتموند در دسترس نبود. به همین دلیل، جشنواره امسال در ۲۷ و ۲۸ آگوست برای اولین بار در برلین در حوالی میدان روزا-لوکزامبورگ برگزار می شود. 

در ۱۴ ژوئیه، حزب کمونیست آلمان یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد که بر اساس آن حزب چپ  از اجاره دادن سالن های خود در امارت کارل لیبکنشت برای استفاده برای رویدادها به عنوان بخشی از بیست و یکمین جشنواره مطبوعاتی UZ خودداری می کند. بر اساس  بیانیه منتشر شده مطبوعاتی حزب کمونیست دلیل مخالفت حزب چپ با اجاره دادن سالن های خود به حزب کمونیست استفاده آن توسط یک «حزب رقیب» است. این تصمیم به نمایندگی از مدیر فدرال و پس از مشورت با ریاست حزب چپ به DKP ابلاغ شد. DKP در بیانیه مطبوعاتی خود یادآوری می کند که در سال های گذشته همیشه چادرهای بزرگی را برای تبلیغات حزبی در اختیار حزب چپ قرار داده است. 

با این وجود، همانطور که در پایان پیام آمده است، این مانع از آن نخواهد شد که جشنواره مطبوعاتی UZ امسال نیز یک گردهمایی بزرگ و درخشان از چپ‌ها، سوسیالیست‌ها و کمونیست‌های داخلی و خارجی باشد. ما همچنین صریحاً از اعضا و رأی دهندگان حزب چپ برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل می‌آوریم. 

حزب کمونیست آلمان در بیست و یکمین جشنواره مطبوعات خود در انتظار شرکت مهمانانی از بسیاری از سازمان ها و احزاب چپ بین المللی است.

اطلاعیه برنامه جشنواره:

در نشست ضد جنگ در بعدازظهر شنبه، DKP نمایندگانی از احزاب کمونیست و کارگری از کوبا، ونزوئلا، ایالات متحده آمریکا، سوریه، فلسطین، یوگسلاوی، صربستان، یونان، ترکیه، پرتغال، اسپانیا، کاتالونیا، ایتالیا بلژیک، دانمارک و بریتانیا گرد هم خواهد آورد.»

حزب کمونیست آلمان در مورد چشم انداز سوسیالیستی آینده با نمایندگان سفارت های چین، کوبا و ویتنام گفتگو خواهد کرد. 

فعالانی از ایتالیا، اسپانیا و آلمان در مورد پروژه های همبستگی با دونباس گزارش می دهند. 

طبق بیانیه مطبوعاتی وب سایت UZ، شبکه کوبا به عنوان بخشی از جشنواره مطبوعات، کنفرانس سالانه جوانان کوبا را با حمایت جوانان کارگران سوسیالیست آلمان (SDAJ) که نزدیک به DKP است، برگزار خواهد کرد. 

دیلبرتو مانوئل گونزالس گارسیا، یکی از اعضای رهبری ملی انجمن جوانان کوبا Unión de los Jóvenes Comunistas  همچنین درباره زندگی و تحصیلات جوانان کوبایی صحبت خواهد کرد. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: