پرش به محتوا

روسیه حمله به تاسیسات نظامی در چوگویف و اودسا را ​​تایید کرد

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست روزانه خود حملات موشکی روسیه به اهداف نظامی در شهر چوگویف در منطقه خارکف اوکراین را تایید کرد. بر این اساس هدف این حمله به محل موقت تیپ 92 مکانیزه بوده است. 

در این حمله بیش از ۲۰۰ نفر از پرسنل ارتش اوکراین کشته و بیش از ده خودروی زرهی نیز منهدم شد. 

بدنبال وارد آمدن چنین تلفات قابل توجهی، فرار از خدمت در نیروهای مسلح اوکراین در حال افزایش است. 

به عنوان مثال، یک واحد اوکراینی به طور کامل از مواضع خود در نزدیکی روستای Verkhnekamenskoye در جمهوری خلق دونتسک عقب نشینی کرده است. 

کوناشنکوف همچنین حمله به مراکز نظامی در اودسا را ​​تایید کرد. 

گفته می شود یک کشتی دوربرد با موشک های ضد کشتی هارپون در اثر حمله موشکی با دقت بالا منهدم شده است. یک سکوی پرتاب هایمارس در نزدیکی شهر Krasnoarmeisk در جمهوری خلق دونتسک غیرفعال شد. 

در حمله به یک گردان اوکراینی در نزدیکی روستای نوودانیلوکا در منطقه زاپوروژیه، تا ۶۵ نفر از نیروهای ارتش اوکراین کشته شدند. 

حملات بیشتر با دقت بالا به شش محل تخلیه مهمات، چهار پست فرماندهی و ۱۹ شاخه فناوری و لجستیکی، از جمله چهار مکان با مزدوران خارجی، اصابت کرد. 

نیروی هوایی روسیه یک هلیکوپتر Mi-۱۷ اوکراینی را در نزدیکی اسلاویانسک در جمهوری خلق دونتسک سرنگون کرد. 

پدافند هوایی روسیه یک فروند جنگنده سوخو-۲۵ اوکراینی را در نزدیکی روستای ولیکایا کامیشواکا در منطقه خارکف سرنگون کرد. 

یک پهپاد اوکراینی در نزدیکی روستای Bolschiye Prokhody در منطقه خارکف منهدم شد. 

به گفته سخنگوی این وزارتخانه، سامانه پدافند ضد هوایی روسیه یک موشک بالستیک اوکراینی توچکا-یو را در نزدیکی روستای دمیترنکو در منطقه خرسون و نزدیک ایزیوم در منطقه خارکف، نزدیک تاوریا در منطقه زاپوروژیه و نزدیکی مستقر کرده است. آلچفسک، جمهوری خلق لوگانسک، هشت پرتابه اوراگان و هایمارس را رهگیری کردند. 

به گفته وزارت دفاع روسیه، از زمان آغاز عملیات ویژه در ۲۴ مارس، اوکراین در مجموع ۲۵۷ هواپیما، ۱۴۰ هلیکوپتر، ۱۵۵۸ پهپاد، ۳۵۵ سامانه موشکی ضدهوایی، ۴۰۸۴ تانک و سایر خودروهای زرهی، ۷۴۷ موشک انداز چندگانه و ۳۱۵۱ تفنگ و خمپاره را از دست داده است. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: