پرش به محتوا

آمریکا برای حمله به پل کریمه لابی گری میکند!

فرمانده سابق ناتو حمله به پل کریمه را تشویق می کند.

راشاتودی
ترجمه مجله هفته


ژنرال فیلیپ بریدلاو، فرمانده سابق ناتو در اروپا در مصاحبه ای گفت: تخریب پل کریمه یک «ضربه بزرگ» برای روسیه خواهد بود. این پل یک هدف قانونی برای نیروهای مسلح اوکراین است.

به گفته ژنرال فیلیپ بریدلاو، فرمانده سابق ناتو در اروپا، این پل که شبه جزیره کریمه را به سرزمین اصلی روسیه متصل می کند، یک «هدف قانونی» برای نیروهای اوکراینی است. بریدلاو در مصاحبه ای با روزنامه بریتانیایی تایمز که پنجشنبه گذشته منتشر شد، گفت که کیف اکنون توانایی حمله به پل عبوری از تنگه کرچ را با موشک های نوع هارپون که توسط غرب عرضه می شود را دارد. وی افزود: «اصلاً من را شگفت زده نمی کند که روس ها بسیار نگران این پل هستند. این برای آنها فوق العاده مهم است.»بریدلاو گفت: «اکنون که غرب اوکراین موشک‌هایی از نوع هارپون تحویل داده است، فکر می‌کنم روس‌ها دلایل زیادی برای نگرانی از حمله اوکراین به این پل دارند.»

بریدلاو مدعی شد که چنین حمله ای می تواند در تلافی تشدید محاصره دریایی تصور شده توسط مسکو علیه اوکراین باشد و پیشنهاد می کند روسیه می تواند تا آنجا پیش رود که کشتی های حمل و نقل غیرنظامی حامل غلات از بنادر اوکراین را غرق کند. با این حال، روسیه بارها اعلام کرده است که آماده است تا عبور ایمن برای کشتی‌های حمل‌ونقل غیرنظامی را فراهم کند و همچنین خاطرنشان کرده است که استخراج مین های سواحل اوکراین توسط کیف تنها مانع واقعی برای ازسرگیری صادرات غلات از طریق دریا است. .

بسیاری از رهبران غربی و فرماندهان سابق مثل من فکر کرده و نکران هستند و اکنون در حال گفتگو با یکدیگر در مورد این سناریو هستند که اگر روسیه شروع به غرق کردن کشتی های اوکراینی حامل غلات کند یا محاصره دریایی روسیه عملی شود، چه اتفاقی می افتد.
بریدلاو در ادامه بیان کرد.
«چند نفری که با آنها صحبت کردم چنین احساس دارند که «فروپاشی» پل تنگه کرچ ضربه بزرگی به روسیه خواهد بود. بنابراین این پل یک هدف مشروع است.»
بریدلاو گفت، در حالی که تخریب کامل پل مستلزم «عملیات اختصاصی» است، اما حملاتی که منجر به خارج کردن موقت آن از سرویس بشود باید یک کار نسبتاً ساده باشد. این ژنرال با اشاره به آموزش مهندسی عمران خود به عنوان گواهی بر تخصص خود افزود: همه پل ها دارای نقاط ضعف هستند و ضربه زدن به آنها «می تواند پل را برای مدتی غیرقابل استفاده کند.»

پس از کودتای دولتی تحت حمایت آمریکا در میدان کیف، مردم کریمه در یک همه پرسی در مارس ۲۰۱۴ به پیوستن مجدد به روسیه رای دادند. پل بین سرزمین اصلی روسیه و شبه جزیره کریمه برای سهولت رفت و آمد و حمل و نقل ارتباط بین بخش های کشور ساخته شده است.

تخریب این پل در ماه های اخیر بارها توسط مقامات ارشد اوکراینی مطرح شده است. در حالی که روسیه جنوب شرقی اوکراین را در جریان درگیری‌های جاری تصرف کرده و در نتیجه ارتباط زمینی با کریمه برقرار کرده است، به نظر می‌رسد کیف بر تخریب این پل متمرکز است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: