پرش به محتوا

کوبا: ایالات متحده از مقر سازمان ملل سواستفاده میکند.کوبا ایالات متحده را به تبعیض علیه دیپلمات های کوبائی در هنگام صدور ویزا متهم می کند.
در این زمینه، دولت سوسیالیستی کارائیب در مورد اینکه ایالات متحده تا چه حد به وظیفه خود به عنوان کشور میزبان و مقر سازمان ملل وفادار است و عمل می کند، ابراز تردید کرد.

یوری گالا لوپز، سفیر کوبا در سازمان ملل متحد، به دلیل «رفتار تبعیض آمیز در صدور ویزای آمریکا» برای دیپلمات های خود به سازمان ملل شکایت کرده است.
نماینده کوبا، ایالات متحده را به عنوان کشور میزبان رویدادهای بین المللی و به عنوان مقر سازمان ملل به گرفتن تصمیمات خودسرانه نسبت به نمایندگان کوبا متهم کرد.

گالا لوپز در سخنانی در مقابل کمیته روابط با کشور میزبان سازمان ملل، بی‌نظمی‌هایی را که واشنگتن در قبال دیپلمات‌های کوبایی و اعضای خانواده‌شان انجام داده بود افشا و محکوم کرد:

« دیپلمات های ما به طور خودسرانه در آزادی رفت و آمد محدود شده اند، که مانعی برای انجام صحیح وظایف آنهاست.» قبلا آمریکا این رفتار را ب دیکر کشورهای مخالف سیاست های آمریکا از جمله ونزوئلا، سوریه، ایران و روسیه هم انجام داده و همچنان میدهد.

علاوه بر این، ایالات متحده به عنوان کشور میزبان، علیه مقامات کوبا در صدور ویزای ورودی تبعیض قائل شد. گالا لوپز به اشتراک گذاشت:

با اعمال گزینشی و خودسرانه توافقنامه کرسی، کشور میزبان از موقعیت خود سوء استفاده می کند و آشکارا اصل برابری حاکمیت مندرج در منشور ملل متحد را نقض می کند.
سفیر کوبا در سازمان ملل گفت: سازمان ملل متحد نباید در این زمینه به عنوان شریک جرم کشور میزبان که مکرراً منشور ملل متحد، موافقتنامه مقر سازمان ملل، کنوانسیون ۱۹۷۵ سازمان ملل متحد در مورد امتیازات و مصونیت های قوانین بین المللی و غیره را نقض کرده است، رفتار کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: