پرش به محتوا

عربستان واردات نفت از روسیه را دو برابر کرد!در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه سفر کرده است تا از عربستان سعودی بخواهد که تولید نفت خود را برای تضعیف روسیه افزایش دهد، رویترز گزارش می دهد که پادشاهی سعودی واردات نفت خود از روسیه در سه ماهه دوم دو برابر کرده است.

عربستان سعودی از نفت روسیه برای تولید برق استفاده می کند.

اندکی پیش از سفر بایدن، رئیس جمهور آمریکا به عربستان، اعلام شد که ریاض واردات نفت خود از روسیه را افزایش داده است.

به گزارش رویترز، پادشاهی سعودی واردات نفت خود را برای تولید برق از روسیه در سه ماهه دوم دو برابر کرده است.

رویترز با استناد به داده های Refinitiv گزارش داد که از آوریل تا ژوئن، ۶۴۷ هزار تن نفت از طریق بنادر روسیه و استونی به پادشاهی ارسال شده است.

این معادل ۴۸ هزار بشکه (۱۵۹ لیتر) در روز است. در مدت مشابه سال گذشته این میزان ۳۲۰ هزار تن بوده است.

عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت جهان، از نفت وارداتی برای تولید برق استفاده می کند و سپس می تواند نفت خام خود را صادر کند.
وزارت انرژی عربستان سعودی و روسیه از اظهار نظر درباره افزایش واردات نفت خودداری کردند.
همچنین گفته می شود عربستان سعودی از طریق پایانه نفتی فجیره در امارات متحده عربی نفت بیشتری از روسیه وارد کرده است.

بر اساس ردیابی و نظارت کشتی، فجیره تا کنون ۱.۱۷ میلیون تن نفت روسیه در سال جاری دریافت کرده است، در مقایسه با ۰.۹ میلیون تن در مدت مشابه سال گذشته.

با توجه به تحریم‌های بین‌المللی، روسیه نفت خود را در بازار جهانی با تخفیفی بین ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به نفت برنت عرضه می‌کند.

رویترز اظهار داشت: افزایش واردات نفت از روسیه که عربستان سعودی از آن برای تولید برق استفاده می‌کند، چالشی را که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با آن مواجه است، نشان می‌دهد، زیرا دولت او به دنبال منزوی کردن روسیه و کاهش درآمدهای صادرات انرژی آن است. در حالی که کشورهای اتحادیه اروپا واردات گاز و نفت از روسیه را ممنوع کرده یا به شدت کاهش داده اند، چین، هند و چندین کشور آفریقایی و خاورمیانه واردات از روسیه را افزایش داده اند.

بایدن روز جمعه از عربستان سعودی بازدید می‌کند تا از رهبری عربستان سعودی تقاضای افزایش تولید نفت کند – در تلاشی برای کاهش عمدی قیمت‌های جهانی نفت – زیرا افزایش قیمت نفت باعث تورم شدید در غرب شده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: