پرش به محتوا

تا آخرین اوکراینی!

راشا تودی
ترجمه مجله هفته

کیف: اوکراین یک میلیون سرباز برای بازپس گیری جنوب داردالکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین در مصاحبه ای از دستور زلنسکی رئیس جمهور این کشور برای بازپس گیری جنوب اوکراین پرده برداشت. برای اجرای این دستور، قرار است ارتشی بالغ بر یک میلیون نفر بسیج شود.

بر اساس این فرمان نیروهای اوکراینی وظیفه بازپس گیری جنوب کشور را دارند و حدود یک میلیون مسلح برای انجام این کار و سایر وظایف بسیج شده اند. الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین در مصاحبه ای با روزنامه بریتانیایی تایمز که شامگاه یکشنبه منتشر شد، ادعا کرد. وزیر اظهار داشت:

«ما درک می کنیم که این حمله از نظر سیاسی برای کشور ما بسیار ضروری است. رئیس جمهور به فرماندهی معظم کل قوا دستور داده تا برنامه هایی را تدوین کند.»

همانطور که رزنیکوف خاطرنشان کرد، تعداد کل سربازان نیروهای مسلح اوکراین در حال حاضر حدود ۷۰۰ هزار نفر است و افزود:

«و اگر گارد ملی، پلیس و گشت مرزی را اضافه کنید، ما حدود یک میلیون نیرو داریم.»

وزیر دفاع اوکراین همچنین معتقد بود که تسلیحات غربی باید به نیروهای اوکراینی در انجام این وظایف کمک کند و از کشورهای ناتو خواست تا تدارکات نظامی خود را به کیف افزایش دهند.

او همچنین فاش کرد که دو تیپ از ارتش اوکراین در حال حاضر در بریتانیا در حال گذراندن دوره آموزشی هستند.

در همین حال، میخائیل شرمت، معاون دومای دولتی جمهوری کریمه، دستور ولادیمیر زلنسکی برای بازپس گیری مناطق آزاد شده در جنوب اوکراین توسط ارتش روسیه را یک سقوط سیاسی خواند. معاون دوما به ریانووستی گفت:

«زلنسکی و باند جنایتکارش در همه جبهه ها شکست می خورند، اما همچنان اوکراین را به سمت فروپاشی قریب الوقوع سوق می دهند. آنها هیچ شانسی برای فتح مناطق آزاد شده توسط ارتش ما ندارند.
چنین دستوراتی بخشی از نادانی سیاسی رژیم زلنسکی است که دوام زیادی نخواهد داشت. این اظهارات گسترده هیچ ربطی به واقعیت ندارد، زیرا آنها دیگر نه قدرت، نه توانایی، نه ابزار و نه روحیه مبارزه دارند.»

به گفته وی، تامین تسلیحات غرب مانع از دستیابی روسیه به اهدافی که با عملیات ویژه نظامی دنبال می شود، نخواهد شد. شرمت افزود:
«تحویل تسلیحات نمی تواند وضعیت را تغییر دهد. اکنون زمان آن فرا رسیده است که زلنسکی درباره آینده خود فکر کند. سفر به سیبری از قبل برای او قطعی است. ما یک اره بزرگ دو نفره برای او و رزنیکوف پیدا خواهیم کرد تا برای جبران خیانت آنها به مردم اوکراین و کل جهان روسیه تلاش کنند.»

در ماه ژوئن، نخست وزیر بریتانیا، بوریس جانسون، در جریان سفر به کیف، اعلام کرد که بریتانیا و شرکای آن در چارچوب میانجیگری (کمک به اوکراین – مترجم) خود در کیف، هر ۱۲۰ روز ۱۰ هزار سرباز اوکراینی را برای جنگ با روسیه آموزش خواهند داد.
این دوره آموزشی برای ارتش اوکراین سه هفته به طول خواهد انجامید و مهارت های لازم برای «پیروزی در میدان نبرد» از جمله کمک های اولیه، امنیت سایبری و خنثی سازی مهمات انفجاری را پوشش می دهد.

از سال ۲۰۱۵ مستشاران انگلیسی در مجموع ۲۲۰۰۰ سرباز اوکراینی را به عنوان بخشی از عملیات اوربیتال آموزش داده اند. این اقدام اندکی قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین لغو شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: