پرش به محتوا

دلیل واقعی برکناری سفیر اوکراین اظهارات فاشیستی نبود!

آلمان بسته کمکی نه میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به اوکراین را مسدود کرد.

بر اساس گزارش ها، مقامات آلمانی بیش از یک ماه است که کمک های تصویب شده بعدی اتحادیه اروپا به اوکراین را مسدود کرده اند. این بلوکه کردن ممکن است یکی از دلایلی باشد که زلنسکی سفیر اوکراین در برلین را برکنار کرد.

مقامات آلمان بیش از یک ماه است که کمک های بعدی اتحادیه اروپا به اوکراین را مسدود کرده اند. این را روزنامه ایتالیایی «کوریرا دلا سرا» گزارش داده است. این کمک ها بالغ بر حدود نه میلیارد یورو است – آلمان تاکنون تنها بخش اول یک میلیارد یورویی این کمک ها را تایید کرده است.

به گزارش کوریره دلا سرا، کریستین لیندنر، وزیر دارایی آلمان، با پیشنهاد بروکسل مبنی بر تامین مالی کمک به اوکراین به هزینه کل بدهی اروپا موافق نیست.

در همین حال، کیف گفته است که به کمک مالی ۵ میلیارد دلاری در ماه نیاز دارد. و گمانه زنی هایی وجود دارد که اوکراین ممکن است بدهی خارجی ۹۰۰ میلیون یورویی خود را نپردازد.

این روزنامه مدعی شده است که این وضعیت ممکن است یکی از دلایلی بوده باشد که ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را وادار به فراخواندن آندری ملنیک، سفیر اوکراین در برلین کرد.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، پیشتر گفته بود که اتحادیه اروپا تا پایان سال ۲۰۲۲ به اوکراین وام ۹ میلیارد یورویی خواهد داد.

فون در لاین در جریان سفر خود به کیف در اوایل آوریل به رئیس دولت اوکراین قول کمک مالی بیشتر داد. رئیس کمیسیون اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل در پایان ماه می گفت:

«ما پیشنهاد می‌کنیم کمک‌های کوتاه‌مدت ارائه شده به اوکراین را با کمک‌های مالی جدید تا سقف نه میلیارد یورو در سال ۲۰۲۲ تکمیل کنیم.»

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده قبلاً درباره طرح جدید مارشال برای اوکراین بحث کرده است. تاکنون بیشتر کمک های مالی به اوکراین از سوی ایالات متحده بوده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: