پرش به محتوا

بگذارید تلاششان را بکنند!

پوتین: غرب می‌خواهد ما را در میدان نبرد شکست دهد – خب بگذارید تلاش کنند. 

رسانه های روسی

ترجمه از مینا صابر

ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه هشدار داد که هر چه درگیری در اوکراین بیشتر طول بکشد، رسیدن به توافق با مسکو دشوارتر خواهد بود. وی در خصوص اظهارات مبنی بر اینکه روسیه باید در میدان نبرد شکست بخورد، گفت: خب بگذارید فقط تلاش کنند.

رئیس جمهور روسیه عصر پنجشنبه در دیدار با رهبران فراکسیون های پارلمانی گفت که مسئولیت آنچه در اوکراین اتفاق می افتد بر عهده غرب است. به ما گفته می شود که جنگی را در دونباس در اوکراین آغاز کرده ایم. 

پوتین در کرملین گفت: نه، این توسط غرب جمعی که کودتای مسلحانه غیرقانونی را در اوکراین در سال ۲۰۱۴ سازماندهی و حمایت کرد، راه اندازی شد. 

به گفته پوتین، اگر غرب می خواست سطح جدیدی از تشدید در مبارزه با روسیه را تحریک کند، تا حدی موفق شد. وی در عین حال نسبت به درگیری مستقیم نظامی هشدار داد:

«امروز می شنویم که می خواهند ما را در میدان جنگ شکست دهند. چه می گویید؟ بگذارید تلاش کنند.»

او گفت که روسیه حتی واقعاً در اوکراین شروع به درگیری نکرده است:

«همه باید بدانند که به طور کلی ما هنوز هیچ کاری را در اوکراین به طور جدی شروع نکرده ایم.»

روز بعد، سخنگوی او، دیمیتری پسکوف، منظور پوتین را روشن کرد. او گفت:

 رئیس جمهور می خواست تأکید کند که پتانسیل نظامی روسیه قابل مقایسه با اوکراین نیست. فقط بخش کوچکی از این امکانات در حال حاضر برای «عملیات ویژه» استفاده می شود. 

وی خاطرنشان کرد: در حالی که مسکو مخالف مذاکرات صلح نیست، اما هرچه این درگیری طولانی تر شود، مذاکره دشوارتر می شود. 

«ما مخالف مذاکرات صلح نیستیم، اما کسانی که امتناع می‌کنند باید بدانند که هر چه این مذاکرات طولانی‌تر شود، مذاکره با ما برایشان دشوارتر خواهد شد.»

پوتین همچنین از ابتکار عمل برای قرار دادن سربازان جمهوری خلق لوگانسک و دونتسک و مرزبانان در موقعیتی برابر با همتایان روسی خود حمایت کرد. 

پوتین بار دیگر تاکید کرد که هدف «عملیات ویژه» «قطعاً محقق خواهد شد» در این شکی نیست. 

او از سیاستمداران روس را که از آغاز درگیری در پایان فوریه از «عملیات ویژه» در اوکراین حمایت کرده بودند، تمجید کرد آنان را به عنوان «دولتمردان واقعی و میهن پرست» نامید . 

او گفت: «احزاب زیادی وجود دارد، اما فقط یک وطن وجود دارد. هیچ چیز مهمتر از سرنوشت وطن نیست.»

مبانی اقتصاد روسیه بسیار پایدارتر از آنچه منتقدان خارجی انتظار داشتند ثابت شده است. پوتین گفت: «همه چیزهایی که اخیراً اتفاق افتاده است نشان می‌دهد که مبانی اقتصاد روسیه بسیار پایدارتر از آن چیزی است که مخالفان ما در خارج از کشور فکر می‌کردند.»

تحریم‌ها علیه روسیه مشکلاتی را ایجاد کردند، اما به هیچ وجه از آن‌چه که آغازگران جنگ ضربتی اقتصادی علیه روسیه حساب می‌کردند، نبود. 

علاوه بر این، مقامات روسیه موفق شدند پیامدهای منفی «اقدامات غیر دوستانه و آشکارا خصمانه» را به حداقل برسانند. 

به گفته پوتین، خروج برخی از شرکت های خارجی از روسیه به نفع برخی از بخش های اقتصاد این کشور خواهد بود.  او تحریم ها را یک فرصت خواند و گفت که عدو سبب خیر شده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: