پرش به محتوا

همه علیه روسیه

رسانه ها پس از نشست ناتو به وجد آمده اند.

اکنون نقطه عطفی است برای خدمت اجباری سربازی و سلاح های هسته ای

همه علیه روسیه

نوشته رودیگر گوبل
منتشر شده در زمان ما ارگان حزب کمونیست آلمان
ترجمه مجله هفته
وقتی صحبت از روسیه به عنوان دشمن می شود، رسانه های اصلی آلمان همه متکلم وحده هستند.

روزنامه «فرانکفورتر روندشاو» از صدراعظم شولتس و اجلاس های تسلیحاتی متعدد در هفته گذشته کاملا کاملا ابراز رضایت می کند:
«اجلاس سران ناتو و نشست های اتحادیه اروپا و گروه ۷ نقطه عطف بسیار مورد اشاره را مشخص کرده است. ایالات متحده آمریکا و متحدان اروپایی به درستی می خواهند از مردم اوکراین با هر آنچه لازم است وبه هر طریقی حمایت کنند.
روسیه دیگر یک شریک نیست، بلکه یک دشمن است.
و چین یک رقیب غرب است و همچنین یک خطر امنیتی برای «جهان آزاد» است.
پوتین با جنگ خود نه اوکراین را شکست داد و نه دموکراسی های غربی را تجزیه و تضعیف کرد، بلکه آنها را تقویت و متحد کرد. و حاکم کرملین اکنون شاهد ناتوی بیشتری در اطراف خود است و نه کمتر.»

ماکسیمیلیان ترهال، از رنگین نامه روزنامه «بیلد» حتی یک دانشمند علوم سیاسی (موسسه سیاست امنیتی در دانشگاه کیل) پیدا کرده است که برای تسلیحات هسته ای آلمان کمپین می کند.
«تسلیحات هسته ای تاکتیکی آمریکا در خاک آلمان کافی نیست.
آلمان به عنوان بخشی از یک گروه هسته ای اروپایی ناتو، باید بازدارندگی هسته ای استراتژیک را فراهم کند. »
پروفسور و سرهنگ سپهبد در ذخیره گفت:
روسیه باید آنقدر زیر فشار تسلیحاتی قرار بگیرد تا از نظر نظامی و اقتصادی پای درآید. این یکبار در دهه ۸۰ کار کرده و جواب داده است، هنگامی که ایالات متحده به طور گسترده دست به مسلح کردن و ارتقاء موشک های (پرشینگ II، موشک کروز) زد، مسکو بالاخره تسلیم شد.»

اگر این صدا به گوش میلیتاریست سبز جناب هوفرآیتر برسد چه می شود.
در اشپرینگر(انتشارات امپریالیستی و ناتوئی منتشر کننده بخش عظیمی از رسانه ها در آلمان) آنها با توجه به برنامه تسلیح مجدد ناتو پارتی گرفته اند.

ناتو در حال افزایش نیروهای خود در اروپا است تا ولادیمیر پوتین (۶۹ ساله) را به زانو درآورد. ، «بیلد» شنگول است. اما این فقط شروع کار است:
ارتش و قدرت نظامی ناتو چندین برابر برتر از «ارتش پوتین» است.
بر اساس گزارش نظامی «بیلد»، «حدود سه برابر تعداد سرباز، کشتی نظامی، جت جنگنده و هلیکوپتر دارد».
این نسبت فقط برای تانک ها (ناتو: ۱۴۷۰۰، روسیه: ۱۲۴۰۰) و سلاح های هسته ای (ناتو: ۵۹۴۳، روسیه: ۵۹۷۷) تقریباً متعادل است.
«پس چه چیزی کم است؟
خدمت اجباری سربازی و داشتن سلاح هسته ای.
پاتریک سنسبورگ، رئیس انجمن ذخیره، محاسبه می کند:
«تنها خدمت اجباری این امکان را برای شهروندان آلمانی فراهم می‌کند که برای استفاده از سلاح آموزش ببینند.»
دیگر پیشنهاد یک ارتش صرفا حرفه ای است، «جایگزین یک ارتش حرفه ای هزینه بسیار بالاتری خواهد داشت، که هیچ کشور غربی مایل به پرداخت آن نیست.»
در حالی که دولت فعلی با پشتکار در حال بسیج است، تعداد بیشتری از سربازان بوندس‌ور از خدمت به دلیل جنگ اوکراین خودداری می‌کنند.
در نیمه اول سال، اداره فدرال مسئول امور خانواده و وظایف جامعه مدنی ۵۳۳ درخواست برای مخالفت با خدمت سربازی دریافت کرد – دو برابر کل سال گذشته.
و چه کسی می داند احتمالا این ممکن است که رشد تصاعدی مانند سایر زمینه ها هم برای سرپیچی از سربازی هم وجود داشته باشد.

روزنامه «تاتس» (دست دراز شده حزب سبز آلمان) به نقل از سخنگوی وزارت امور خانواده فدرال گفت: «سربازان اغلب درخواست های خود را با این بهانه توجیه می کنند:»اینکه آنها انتظار درگیری نظامی را نداشتند و روی جنگ حساب باز نکرده بودند.»

ممکن است بپرسید که آنها اکنون ۲۰ سال گذشته جنگ افغانستان یا ماموریت مالی را چگونه تجربه کرده اند.

اما می توان مطمئن بود که این شکاف توسط کسانی پر شود که در حال حاضر با صدای بلند در حمایت از همبستگی مسلحانه با اوکراین صحبت می کنند. در هر صورت، آژانس تبلیغاتی ارتش آلمان در برلین هنوز از هیچ هجوم جمعی برای ثبت نام برای خدمت سربازی را گزارش نکرده است، و حتی در پرنس لائربرگ محله سوسول های شکم سیر سبز در برلین آدم ها ترجیح میدهند خود را در پرچم زرد و آبی اوکراین بپیچند تا داوطلبانه به اداره سربازگیری مراجعه کنند.
بهتر است این وظیفه ملی و میهنی را جاستین و مندی از محله فقیر نشین مارتسان به عهده بگیرند. بهرحال وقتی عواقب جنگ اقتصادی علیه روسیه به رهبری سبزها در آلمان واقعا چهره خود را به مردم نشان دهد، حداقل جاستین و مندی مجبور نیستند در پادگان ها از گرانی مواد غذایی گرسنگی بکشند و یا از بی گازی از سرما یخ بزنند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: