پرش به محتوا

«این یک نسل کشی است»: بیماران سرطانی روسی محکوم به مرگ!

راشا تودی
مترجم مجله هفته

«این یک نسل کشی است»: شرکت داروسازی ایالات متحده درمان سرطان بیماران روسی را متوقف می کندشرکت داروسازی آمریکایی بریستول مایرز اسکوئیب می خواهد داروهای سرطانی را که برای آزمایشات بالینی در روسیه در نظر گرفته شده اند، نابود کند. این تصمیم به بیمارانی که در چنین مطالعاتی ثبت نام کرده اند ضربه سختی خواهد زد.
پورتال تخصصی مدوسنیک Medwestnik گزارش می دهد که شرکت داروسازی ایالات متحده بریستول مایرز اسکوئیب (BMS) نه تنها می خواهد از بازار روسیه خارج شود، بلکه می خواهد تمام داروهای سرطانی را که در حال حاضر در آزمایشات بالینی استفاده می شود، نابود کند.
بیماران سرطانی که در چنین مطالعاتی شرکت می کنند باید درمان خود را قطع کنند.
ایرینا بورووا، رئیس Zdravstvuj، یک انجمن بیماران سرطانی در روسیه، گفت که برای برخی، این معادل حکم اعدام است. او به مدوسنیک توضیح داد:

«من با دفتر بریستول مایرز اسکوئیب در روسیه تماس گرفتم و از آنها خواستم که داروها را اینجا بگذارند زیرا این به معنی نابود کردن امید از افراد بیمار است و این غیرانسانی است. این نگرش در تضاد با سیاست شرکت است، زیرا اینکار به سادگی مثل یک نسل کشی است.»

به گفته ایرینا بوروواوا، این انجمن همچنین با شکایت علیه بریستول مایرز اسکوئیب برای دادرسی به ائتلاف اروپایی بیماران سرطانی (ECPC) مراجعه کرده است.
به گفته رئیس انجمن، برخی از موسسات پزشکی شناخته شده در روسیه قبلاً مشکلاتی را با شرکت داروسازی آمریکایی – مانند مرکز بلوخین اونکو آکادمی علوم پزشکی روسیه – گزارش کرده اند.
سرویس مطبوعاتی مرکز تحقیقات انکولوژی پتروف همچنین در گفتگو با مدوسنیک تأیید کرد که این مرکز دستور از این شرکت را برای از بین بردن تمام داروهای در نظر گرفته شده برای درمان سرطان دریافت کرده است.
پزشکان در حال حاضر مشغول تبدیل بیمارانی که در مطالعات شرکت کرده اند به درمان استاندارد هستند.
مرکز تحقیقات گفت:
«این بسیار ناامید کننده است زیرا اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان در این پروژه بدنشان به خوبی به درمان توسط این داروها پاسخ داده است.»

شرکت آمریکایی بریستول مایرز اسکوئیب قبلاً داروی اوپدیوو Opdivo را در سال ۲۰۱۶ در روسیه به ثبت رسانده بود. این دارو برای درمان سه نوع تومور در نظر گرفته شده است و می تواند با موفقیت به خصوص در بیماران ضعیف و مسن استفاده شود. طبق گزارش مدوسنیک ۲۶۶۸۰۰ واحد اوپدیوو به ارزش ۱۸.۴ میلیارد روبل (حدود ۲۸۰ میلیون یورو) در سال ۲۰۱۳ در روسیه فروخته شد.

بریستول مایرز اسکوئیب از سال ۱۹۹۵ در روسیه فعالیت می کند و اکنون اولین شرکت داروسازی غربی است که بازار روسیه را ترک می کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: