پرش به محتوا

کمک های نظامی غرب به اوکراین آب در هاون کوبیدن است.

روسیه امروز

نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه اعلام کرد، اهداف عملیات ویژه روسیه در اوکراین با وجود حمایت نظامی این کشور از سوی ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای غربی در حال تحقق است.
نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه روز سه شنبه در نشستی در شهر خاباروفسک در شرق دور اعلام کرد، تحویل تسلیحات به اوکراین توسط ایالات متحده و سایر کشورها بر نتیجه عملیات نظامی روسیه که در حال انجام است تاثیری نخواهد گذاشت.
پاتروشف که زمانی رئیس آژانس اطلاعات داخلی روسیه، FSB بود، گفت: «اهداف روسیه با وجود حمایت نظامی آمریکا و غرب از اوکراین محقق خواهد شد. »
این مقام امنیتی همچنین تاکید کرد که عملیات نظامی در اوکراین با طیف وسیعی از تهدیدات «نه تنها برای امنیت روسیه، بلکه برای کل جهان» آغاز شده است.

به عنوان نمونه ای از این تهدیدها، او گسترش ایدئولوژی نئونازی و آزمایشگاه های بیولوژیکی و زیستی وابسته به پنتاگون را در کشور ذکر کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پیش از این اعلام کرده بود که عملیات نظامی برای غیرنظامی کردن اوکراین و حفاظت از مردم جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک که روسیه استقلال آن‌ها را در فوریه به رسمیت شناخت، آغاز شده است.

رئیس جمهور در ماه مارس، کمتر از یک ماه پس از آغاز عملیات نظامی، گفت که مسکو راه دیگری برای پایان دادن به سال ها خونریزی در دونباس ندارد.

در پایان ماه ژوئن، پوتین در سفر خارجی خود به عشق آباد تاکید کرد که اهداف روسیه در اوکراین تغییر نکرده است. تنها هدف «آزادسازی دونباس، حفاظت از این مردم و ایجاد شرایطی است که امنیت روسیه را تضمین کند.»

در ۳ ژوئیه، وزیر دفاع روسیه، سرگئی شویگو، اعلام کرد که نیروهای روسی و شبه نظامیان در دونباس کنترل کل قلمرو جمهوری خلق لوگانسک را به دست گرفته اند.
نیروهای روسی در پایان فوریه به عنوان بخشی از یک عملیات نظامی ویژه برای غیرنظامی کردن و نازی زدائی اوکراین و حفاظت از جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک و منافع امنیت ملی روسیه به همسایه روسیه مستقر شدند.

کیف مسکو را به یک حمله غیرقانونی متهم کرده است. با این حال، پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهور سابق اوکراین از آن زمان اعتراف کرده است که کیف می‌خواست از آتش‌بس مینسک ۲ در درجه اول برای خرید زمان و «ایجاد نیروهای مسلح قدرتمند» استفاده کند.

اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سایر کشورها با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای که تجارت و مقامات ارشد منتخب روسیه را هدف قرار داده است، پاسخ داده‌اند. اکثریت مجمع عمومی سازمان ملل متحد عملیات نظامی ویژه روسیه را محکوم کردند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: