پرش به محتوا

فعالیت آژانس یهود در روسیه ممنوع شد!

فعالیت آژانس یهود در روسیه ممنوع شد!

ترجمه مجله هفته

گزارش: آژانس یهود فعالیت خود را در روسیه متوقف می کند.

به گزارش رسانه های اسرائیلی، دولت روسیه به نمایندگان سازمان صهیونیستی «آژانس یهود برای اسرائیل» دستور داده است که فعالیت در روسیه را متوقف کنند. روابط مسکو و تل آویو به تدریج در پی جنگ اوکراین بدتر شده است. 

دولت روسیه به «آژانس یهود برای اسرائیل» اطلاع داده است که فعالیت های آن در این کشور ناقض قوانین روسیه است و بنابراین باید متوقف شود. در نامه ای که روز جمعه گذشته توسط وزارت دادگستری روسیه به دفتر این آژانس در مسکو ارسال شد، آمده است که این سازمان قانون جمع آوری، ذخیره و به اشتراک گذاری داده ها در مورد شهروندان روسیه را نقض می کند. این اتهام مربوط به داده هایی است که آژانس در مورد نامزدهای مهاجرت به اسرائیل جمع آوری می کند. این آژانس مسئول ترویج و اجرای مهاجرت یهودیان به اسرائیل از سراسر جهان است. 

در این نامه آمده است که این رفتار ناقض قوانین حریم خصوصی مردم در روسیه است و آژانس در روسیه باید تعطیل شود. 

با این حال، روسیه به طور خاص از آژانس درخواست نکرد که فوراً فعالیت خود را متوقف کند. 

به گزارش روزنامه اسرائیلی هاآرتص، در این رابطه، این آژانس یهود به این نامه به عنوان نقطه شروعی برای مذاکراتی نگاه می کند که در نهایت می تواند منجر به مصالحه شود. 

آژانس یهود با صدور بیانیه ای تاکید کرد که این سازمان «می خواهد روشن کند که علیرغم گزارش های خاص، هیچ دستورالعملی از دولت روسیه برای توقف فعالیت های خود دریافت نکرده است.»

هاآرتص مدعی شد که از زمان آغاز جنگ اوکراین در ماه فوریه، تعداد بیشتری از یهودیان روسی به اسرائیل مهاجرت کرده‌اند که ناشی از تحریم‌های اقتصادی و «آزار و شکنجه سیاسی فزاینده» در داخل بوده است.

ارگان صهیونیستی یهودیان مقیم آلمان مدعی شد، با توجه به اینکه بسیاری از خطوط هوایی بین المللی دیگر به روسیه پرواز نمی کنند، اگر روابط بین تل آویو و مسکو بدتر شود، ممکن است مهاجران نیز نتوانند به راحتی کشور را ترک کنند. 

پینچاس گلداشمیت، خاخام ارشد سابق مسکو، اخیراً روسیه را به مقصد اسرائیل ترک کرد – ظاهراً به دلیل موضع انتقادی خود در مورد اقدامات روسیه در اوکراین. 

روابط بین مسکو و تل آویو به تدریج در پی جنگ اوکراین بدتر شد، به ویژه پس از آن که اسرائیل عملیات ویژه روسیه در اوکراین را محکوم کرد. 

لحن بین مسکو و تل آویو زمانی تندتر شد که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ماه مه به یک تلویزیون ایتالیایی  ولادیمیر زلنسکی و آدولف هیتلر با هم مقایسه کرد و نسبت به عناصر نازی در اوکراین هشدار داد. 

اسرائیل هنوز هیچ سلاحی به اوکراین تحویل نداده است. زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که خود یهودی است، بارها از تصاویر هولوکاست برای ترغیب علنی اسرائیل به ارائه سلاح به اوکراین استفاده کرده است. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: