پرش به محتوا

سوروس می خواهد دموکراسی را در ایالات متحده «نجات دهد».راشاتودی
ترجمه حمید علوی

جورج سوروس، بورس باز و میلیاردر بازار سهام، خواهان پیروزی قاطع دموکرات ها در به اصطلاح «میان دوره ای» در ماه نوامبر است. سوروس در یک مقاله نظری مینویسد: جمهوری خواهان از همه طرف به سیستم دموکراتیک حمله خواهند کرد.

به گفته جورج سوروس، حامی حزب دموکرات، در بیانیه ۴ ژوئیه ایالات متحده، دادگاه عالی ایالات متحده و حزب جمهوری خواه دونالد ترامپ تهدیدی بزرگتر از روسیه و چین برای ایالات متحده هستند و باید به هر وسیله ای که لازم باشد شکست بخورند. . سوروس ۹۱ ساله اغلب آشکارا خواستار تغییر رژیم در چین و پیروزی سریع اوکراین در مناقشه فعلی بر روسیه شده است.
او در جدیدترین نظرات خود، دو کشور چین و روسیه را «رژیم های سرکوبگر» توصیف کرد که «می خواهند یک حکومت استبدادی را بر جهان تحمیل کنند.»
با این حال پدر انقلابات رنگی نئولیبرالی معتقد است، تهدید بسیار بزرگ‌تری برای ایالات متحده از سوی «دشمنان داخلی دموکراسی» می‌آید، که شامل «دیوان عالی کنونی، که تحت سلطه افراط‌گرایان راست‌گرا است، و حزب جمهوری‌خواه دونالد ترامپ» است که آنها را در آنجا نصب کرده است.

سوروس، مشابه رئیس جمهور جو بایدن، دادگاه عالی را به دلیل حکم ماه گذشته دابز محکوم کرد، که موجب لغو حق سقط جنین برای زنان شد.

او گفت که منطق درونی این حکم، سایر حقوق شناخته شده بر اساس اصلاحیه چهاردهم، «از جمله حق پیشگیری از بارداری، ازدواج همجنس گرایان و حقوق دگرباشان جنسی» را به خطر می اندازد، اما به طور بالقوه ازدواج بین نژادی را نیز به خطر می اندازد.
سوروس گفت: «همچنین واضح است که این دادگاه قصد دارد به قوه مجریه حمله کند. »این میلیاردر به احکام مربوط به اختیارات آژانس حفاظت از محیط زیست، مالکیت اسلحه و تقسیم مجدد مناطق و شهرستانها اشاره کرد.

وجه مشترک در احکام اخیر دادگاه «حمایت از اهدافی است که توسط حزب جمهوری خواه ترامپ ترویج می شود و تضعیف یا ممنوعیت اهداف مورد علاقه حزب دموکرات».

«بقای دموکراسی در ایالات متحده به طور جدی در خطر است»
به گفته سیاستمدار نود و یک ساله، حکم دابز «بخشی از یک برنامه با دقت طراحی شده برای تبدیل ایالات متحده به یک رژیم سرکوبگر بود» و تنها راه برای متوقف کردن آن «برکناری حزب جمهوری خواه در یک پیروزی قاطع» است. دموکرات‌ها در حال حاضر کاخ سفید و هر دو مجلس کنگره را کنترل می‌کنند.

سوروس نوشت: جمهوری خواهان از همه طرف به نظام دموکراتیک ما حمله می کنند و او این حزب را متهم می کند که هم دیوان عالی و هم بسیاری از دادگاه های پایین تر را با «قاضی افراطی» پر کرده و قوانینی را تصویب می کند که «رای گیری را به شدت تحریف می کند». کار را دشوارتر کنند و «نفوذ در نظام انتخاباتی را تسهیل کنند».
«ادامه حیات دموکراسی در ایالات متحده به طور جدی در معرض تهدید است. سوروس در پایان گفت: «ما باید هر کاری که می توانیم برای جلوگیری از آن انجام دهیم»، از جمله تماس با برخی از جمهوری خواهانی که به ترامپ رای دادند اما «دروغ بزرگ او» در مورد بی نظمی در انتخابات ۲۰۲۰ را رد میکنند.
و این به معنی «بازیابی یک سیستم سیاسی دو حزبی کارآمد است که در هسته دموکراسی آمریکا قرار دارد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: