پرش به محتوا

پرو آمریکائی، جنگ طلب، نابود کننده محیط زیست و پررو!

ترجمه مجله هفته

سبزها صلح نمی خواهند: انتقاد امید نوری پور از نامه شخصیت های آلمانی برای مذاکرات فوری اوکراین.

سبزهای نئولیبرال، میلیتاریست و پرو امپریالیست به نامه اخیر شخصیت های آلمانی سرشناس درباره جنگ اوکراین با با تمسخر و تبختر پاسخ داد. امید نوری پور رئیس ایرانی الاصل حزب پرو آمریکایی و جنگ طلب سبز که در حال حاضر شعار اصلی اش «جنگ، جنگ تا پیروزی» در اوکراین و ذغال سنگ و گاز فرکینگی کدخدا برای محیط زیست و همه است می گوید: هرکسی که می خواهد از جان انسان ها محافظت کند، اکنون باید از اوکراین حمایت کند.

امید نوری پور برای رد گم کردن اعتراف میکند، که نویسندگان نامه سرگشاده که خود را متعهد به مذاکره در جنگ اوکراین میدانند، در ادامه می گوید «آنها (نویسندگان نامه)بهترین ها را می خواهند»
با این حال، نوری پور معتقد است که آنها درک درستی از وضعیت جنگ اوکراین نداشته و باید قبول کنند که مردم را این هستند که باید بدانند چه چیزی برایشان خوب و چه چیزی بد است.
در فراخوانی با عنوان « آتش بس فورا!» که روز چهارشنبه در هفته نامه دی تسایت Die Zeit منتشر شد، شخصیت هایی مانند فیلسوف ریچارد دیوید پرشت، نویسنده جولی زه، روزنامه نگار علمی رنگا یوگشوار و ژنرال آ.د. اریش واد خواستار وارد آوردن «فشار هماهنگ» برای مذاکرات شدند.

همچنین نگاه کنید به: جنگ، جنگ، تا پیروزی!


نوری پور سپس به تحقیر و تمسخر امضا کنندگان نامه صلح آمیز می پردازد و با طنز تلخی میگوید، این مطلب از سوی افرادی منتشر شده که احتمالاً با «راحتی روی کاناپه نشستن» صبر خود را در برابر تصاویر ناراحت کننده از اوکراین از دست دادند و به همین دلیل تصمیم گرفتند که «این دیگر کافی است و اکنون باید متوقف شود».
اما از آنجایی که هیچ کس نمی تواند بگوید که اگر اوکراینی ها سلاح های خود را زمین بگذارند آیا جنگ بعدی قریب الوقوع نخواهد بود یا خیر، از نظر سیاست صلح نیز ناعادلانه است که به سادگی بگوییم «ما چشم خود را روی این اتفاقات می بندیم».
در نامه منتشر شده آمده است که اروپا با وظیفه بازگرداندن صلح در این قاره و تامین آن در دراز مدت مواجه است. این امر مستلزم توسعه یک استراتژی برای پایان دادن به جنگ در سریع ترین زمان ممکن است. افراد مشهور قبلاً در ماه آوریل نامه ای سرگشاده به صدراعظم اولاف شولتس نوشته بودند. در آن، از سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات خواسته شد که سلاح های سنگین بیشتری را به اوکراین تحویل ندهد. در آن زمان، آلیس شوارتزر فمینیست این نامه را منتشر کرد که توسط ۲۸ نفر امضا شده بود.


مقاله نویس ایتالیایی به ناامیدی از حمایت بیشتر از اوکراین در عملیات ویژه روسیه اعتراف کرد

جیان میکالسین، ستون نویس ایتالیایی در روزنامه ایتالیایی ایل جورناله نوشت: زمان آن است که غرب از حمایت از اوکراین شکست خورده دست بردارد و آن را به پای میز مذاکره با روسیه بکشاند تا از بدترین عواقب رویارویی با روسیه جلوگیری کند.

میکالسین گفت که اندکی پس از تصرف لیسیچانسک توسط نیروهای روسی، کارکنان رسانه در کشورهای ناتو در این فکر هستند که آیا باید «تا زمانی که لازم باشد» از اوکراین حمایت کنند و مذاکرات با کرملین را به تعویق بیندازند. او همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا ارزش دارد تا نشست گروه ۲۰ در اندونزی در ماه نوامبر برای برگزاری نشستی بین روسیه و ناتو منتظر بماند.

این مقاله نویس اظهار داشت که نیروهای مسلح اوکراین همتای ارتش روسیه نیستند. علاوه بر این، او این را هم توهم خواند که تسلیحات غربی به ویژه سامانه های موشکی هایمارس می توانند به نحوی بر روند عملیات رزمی تأثیر بگذارند. میکالسین به پیچیدگی فنی تسلیحات ناتو و ناتوانی نیروهای اوکراینی در نگهداری آنها اشاره کرد.

۱ دیدگاه »

  1. کاش این امید نوری پور نام و هویت ایرانی خودش را تغییر می داد. از بار تاریخی شرمهای ما می کاست. هوش متوسط بچه دبیرستانی های ایران را داشت، می فهمید که اوکراین که هیچ، هر بخشی از اروپا را اربابشان آمریکا میخواهد طعمه کرده و ننگ بمباران هسته را با روسیه تقسیم کند.بلکه شر استقلال طلبی پوتین و قدم های لرزان اتحادیه اروپا را به سمت استقلال برای ابد کم کند. امید بزرگش هم همین حماقت رهبران نابغه اروپایی است.

    لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: