پرش به محتوا

ولی خودمانیم عجب تصادفی!

«اما خودمانیم عجب تصادفی»: دولت سوسیال دمکرات، سبز و لیبرال آلمان تمام خواسته های ترامپ از مرکل دمکرات مسیحی را برآورده کرد!

یک روزنامه نگار انتشارات پرو اسرائیلی و دست راستی اشپرینگر آلمان، مینویسد: دونالد ترامپ سه خواسته اصلی از آنگلا مرکل داشت: توقف نورد استریم ۲، صرف پول بیشتر برای تسلیحات، کاهش کسری تجارت خارجی. همه این خواسته ها اکنون در پی بحران اوکراین توسط دولت سوسیال دمکرات، سبز و لیبرال آزاد آلمان نعل به نعل برآورده شده است.حدود یک سال و نیم پس از کناره‌گیری مرکل از قدرت، دولت فدرال آلمان در واقع به تمام خواسته‌های اصلی چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ از دولت آلمان دوران مرکل عمل کرده است. رابین الکساندر، معاون سردبیر روزنامه دست راستی «ولت» پرچمدار غول انتشاراتی اشپرینگر، روز دوشنبه در توییتی به این موضوع اشاره کرد.

الکساندر در مورد خبر اولین کسری تجارت خارجی آلمان در بیش از ۳۰ سال با این نظر توضیح داد:

بیشتر در مورد این موضوع – :لافونتن: شیر گاز نورد استریم ۲ را باز کنید!


«آلمان نورد استریم ۲ را متوقف می کند. آلمان به هدف ۲ درصدی برای هزینه های تسلیحاتی می رسد. آلمان دیگر مازاد تجاری ندارد. در هفت ماه، دولت فعلی همه چیزهایی را که دونالد ترامپ سال ها بیهوده آنگلا مرکل با آنها آزار و اذیت می کرد را برآورده کرده است…»

ترامپ شخصاً بر دولت مرکل و از طریق ریچارد گرنل سفیر خود فشار زیادی وارد کرده بود تا خط لوله گاز نورد استریم ۲ را تکمیل نکند، هزینه های تسلیحاتی را به شدت افزایش دهد و مازاد تجاری آلمان با ایالات متحده را کاهش دهد.

در حالی که دولت مرکل عرضه این کار را داشت که خود را با دادن مانورها و طرح مسائل دیگر و امتیازات جداگانه از این ماجرا بیرون بکشد، ائتلاف فعلی دولتی در آلمان در ماه‌های اخیر در تمام مراحل بحران اوکراین تمام خواسته ها آمریکای ترامپ را که بایدن هم بر آنها تکیه کرد مانند یک برده انجام داد.

حتی قبل از شروع عملیات ویژه روسیه در اوکراین، دولت فدرال صدور گواهینامه خط لوله را متوقف کرد. رابرت هابک (سبز)، وزیر اقتصاد فدرال، مدت ها قبل از ورودش به دولت، در مبارزات انتخاباتی ۲۰۱۶ اعلام کرده بود که نورد استریم ۲ را تکمیل نخواهد کرد و به تدریج واردات گاز از روسیه را کاهش خواهد داد.

در ماه آوریل، بوندستاگ صندوق به اصطلاح ویژه برای ارتش ناتوئی آلمان یا بوندسوهر را به مبلغ ۱۰۰ میلیارد یورو تصویب کرد که از طریق آن میلیتاریست های آلمانی می توانند نیروهای خود را ارتقا داده و به قوی ترین ارتش متعارف در قاره تبدیل شد.

سرانجام روز دوشنبه اعلام شد که تراز تجاری خارجی آلمان برای اولین بار از سال ۱۹۹۱ به به مرحله قرمز سقوط کرده است. دلایل ذکر شده برای این امر افزایش شدید هزینه های واردات انرژی و مشکلات زنجیره تامین مواد اولیه ضروری در صنعت، عمدتاً در نتیجه تحریم های غرب علیه روسیه است.

ولفگانگ ایشینگر، رئیس کنفرانس امنیتی امپریالیستی مونیخ، مانند کارمند اسپرینگر، الکساندر، با یک ژست ترانس آتلانتیکی در مورد توئیت این روزنامه نگار به شرح زیر نظر دادند:

«با این حال، ترامپ در اهداف بنیادی خود بدلیل انزواطلبی-ملی گرایانه اش شکست خورده. اما اگر ما برای مدت طولانی خود را به یک سیاست شکست خورده امنیت انرژی با وابستگی به انرژی روسیه نجات داده بودیم و این آگاهی که امروز بدست آورده ایم را در زمان مرکل هم می داشتیم الان وضعمان بهتر بود!»
الکساندر بلافاصله یم یک نرمش قهرمانانه با این جمله موافقت کرد که «بله الان همه چیز خوب خواهد شد»: «حق با شماست. من فقط خواستم به طنز لحظه تاریخی اشاره کنم.»

یکی دیگر از کاربران توییتر در مورد تحقق خواسته ترامپ توسط دولت فعلی مورد علاقه ایشینگر و الکساندر اظهار نظر کرده و نوشت:

«اما خودمانیم عجب تصادفی بود این ماجرا.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: