پرش به محتوا

تروریست های اسلامی در اوکراین میجنگند

سفیر سوریه در مسکو: غرب تروریست های داعش را از ادلب به اوکراین قاچاق می کند

به گفته سفیر سوریه در مسکو، روسیه در جریان جنگ اوکراین در معرض تهدیدات متعددی از سوی غرب قرار دارد. کمپین رسانه ای غرب با هدف تحریف حقیقت و آسیب رساندن به وجهه روسیه در جهان تنها یکی از این چالش هاست.

ریاض حداد سفیر سوریه در مسکو گفت: متحدان غربی مانند ترکیه بقایای گروه های تروریستی مانند داعش و حیات تحریر الشام (HTS) را از استان شمالی ادلب سوریه به اوکراین منتقل می کنند تا به جنگ با نیروهای مسلح روسیه ادامه دهند.:

«ما تعجب نمی‌کنیم که آمریکا، غرب به طور کلی و ترکیه ستیزه جویان گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره را از استان ادلب سوریه به اوکراین منتقل می‌کنند. »

چنین اقداماتی اوکراین را به مرکز تروریست ها اسلامی و مزدوران تبدیل می کند که به نوبه خود پیامدهای منفی برای امنیت در سراسر جهان خواهد داشت. 

وی افزود که این گروه‌های تروریستی – صرف نظر از نام‌های متفاوتشان – به عنوان تیربار توسط غرب «برای سرکوب بی‌رحمانه مردم صلح‌جو» مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

سرگئی ایوانوف، رئیس دفتر مطبوعاتی سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SWR) پیشتر اعلام کرده بود که ایالات متحده به طور فعال از تروریست های داعش برای استفاده به عنوان مزدور در درگیری ها در اوکراین استفاده می کند. سفیر سوریه در ادامه خاطرنشان کرد: دمشق از عملیات نظامی روسیه در اوکراین حمایت کامل دارد. 

مایلم تاکید کنم که سوریه به طور کامل از عملیات نظامی روسیه در اوکراین حمایت می کند که هدف آن حفاظت از امنیت ملی، حاکمیت و تمامیت ارضی روسیه در برابر مزدوران و نئونازی هایی است که از تمام نقاط جهان به اروپای شرقی آمده اند.»

این دیپلمات سوری افزود که مسکو با تعدادی تهدید از سوی غرب مواجه است. 

یکی از آن چالش‌ها، کمپین رسانه‌ای غرب با هدف تحریف حقیقت و آسیب رساندن به وجهه کشور است. 

حداد همچنین به محاصره اقتصادی و تحریم های ناقض قوانین بین المللی که کشورهای غربی قبلاً به طور یکجانبه علیه سوریه اعمال کرده بودند، اشاره کرد. 

«امروز می بینیم که کشورهای غربی دقیقاً تحریم های مشابهی را علیه روسیه و خلق هایش اعمال کرده اند.»

سفیر سوریه در مسکو گفت: سوریه و روسیه برای مقابله با هژمونی غرب به رهبری آمریکا با یکدیگر متحد شده اند. 

آمریکا و اتحادیه اروپا در سال‌های اخیر تحریم‌هایی را علیه سوریه اعمال کرده‌اند و دارایی‌های دولت و صدها شرکت و شخص را مسدود کرده‌اند. 

در سال ۲۰۲۰ مجموعه دوم تحریم های ایالات متحده به عنوان بخشی از قانون موسوم به «قانون سزار» که توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در دسامبر ۲۰۱۹ امضا شد، اجرایی شد. 

تحریم های یکجانبه زمانی اعمال شد که دولت سوریه هنوز می توانست مناطق از دست رفته در سوریه را بازپس گیرد و آمریکا و مزدورانش در سوریه عملاً جنگ را از نظر نظامی باختند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: