پرش به محتوا

انفجار در دفتر حزب چپ در اوبرهاوزن

در شهر اوبرهاوزن در غرب آلمان شب گذشته انفجاری در دفتر حزب چپ در فریدن پلاتز رخ داد. سوال آیا این یک بمبگذاری بوده است؟

وست دویچه روندفونک، اشپیگل
ترجمه مجله هفته

Image wdr Copyrightدر محل حادثه، شیشه های شکسته در منطقه عابر پیاده دیده می شود. دفتر حزب چپ ویران شده است. پلیس شهر اسن در حال بررسی این است که آیا یک بمب گذاری دلیل انفجار شبانه در دفتر حزب چپ بوده است یا خیر.

مایکل ریستهاوس نماینده حزب چپ در شورای شهر اوبرهاوزن تنها دو خانه دورتر از دفتر حزب زندگی می‌کند و نیمه‌شب در اثر انفجار از خواب بیدار شد. او در وضعیتی حیرت زده به تکه های شیشه های و ویترین پخش شده روی زمین روبروی دفتر خیره مانده است.

مایکل ریستائوس می گوید: «ترس من این است که این فقط یک حمله تهدیدآمیز باشد و دفعه بعد مردم نیز قربانی و یا مجروح شوند. به گفته حزب چپ، در هفته های اخیر بارها نامه های تهدیدآمیز از سوی راست های افراطی ونئو نازی ها منتشر شده است.
اطراف دفتر حزب چپ کاملاً توسط نیروهای امنیتی محاصره و بسته شده است. پزشکی قانونی و پلیس در محل حضور دارد و عکس های سه بعدی می گیرد. اداره امنیت دولتی تحقیقات در این مورد را به عهده گرفته است. پلیس هنوز اطلاعات دقیقی در مورد عاملان این جنایت ندارد.

یک سخنگوی پلیس گفت که وضعیت به دلیل شکسته شدن شیشه های متعدد مغازه ها و شیشه های ویترین بسیار ناروشن کننده است.

سخنگوی پلیس گفت: «ما در همه جهات در حال بررسی هستیم. یک آرایشگاه و یک آژانس مسافرتی روبروی دفتر مهمانی نیز تحت تأثیر انفجار قرار گرفته اند. دفتر نیز یک مرکز تحمع چپگرایان در اوبرهاوزن بوده است.

حزب چپ در پر جمعیت ترین و غربی ترین ایالت آلمان نوردراین-وستفالن از یک «بمبگذاری» هدفمند صحبت کرده و ایستگاه رادیویی محلی رادیو اوبرهاوزن نیز بدون ذکر منبع این خبر را منتشر کرد. پلیس اسن که در صبح این پرونده را از هیئت رئیسه اوبرهاوزن تحویل گرفته بود، در ابتدا نخواست این موضوع را تأیید کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: