پرش به محتوا

کره شمالی: آمریکا تلاش می کند «ناتوی آسیایی» بسازد. 

خبرگزاری رسمی جمهوری دمکراتیک خلق کره به آمریکا نسبت به اقدامات تحریک آمیز در منطقه آسیا و اقیانوسیه هشدار داد. اقداماتی معادل ایجاد ناتوی آسیایی تنها منجر به خود تخریبی قدرت های درگیر می شود.

روسیه امروز

ترجمه مجله هفته

خبرگزاری جمهوری دموکراتیک خلق کره با انتشار متنی، ایالات متحده را متهم کرد که می خواهد ناتو دوم آسیایی بسازد تا رقبایی مانند چین و روسیه را محاصره کند. این خبرگزاری صدای رسمی دولت کره شمالی است. این آژانس در تفسیر خود، ایالات متحده را متهم می کند که در ماه اوت با ژاپن، کره جنوبی و سایر شرکت کنندگان در هاوایی تحت عنوان «اژدهای اقیانوس آرام» رزمایش نظامی مشترک برگزار می کند. این رزمایش ها در گذشته به بهانه آموزش کشف و ردیابی موشک های بالستیک به صورت مخفیانه برگزار شده است.

با این حال، در نشست مقامات بلندپایه نظامی آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در ۱۱ ژوئن، تصمیم گرفته شد که این رزمایش ها در سال جاری به صورت علنی برگزار و در فواصل زمانی معین به منظور تقویت همکاری ها در زمینه نظامی تکرار شود. علاوه بر این، سه کشور تصمیم گرفتند در آینده هر سه ماه یک بار تمرین موشکی مشترک انجام دهند. خبرگزاری کره شمالی در مورد این تصمیمات با این ارزیابی اظهار نظر کرد.

در این مورد که ایالات متحده به طرح کنترل نظامی ژاپن و کره جنوبی حتی آشکارتر و بی رحمانه تر (از قبل) پایبند است دیگر شکی نیست. 

ایالات متحده بدون در نظر گرفتن نیازها و منافع امنیتی اولیه کشورهای آسیا-اقیانوسیه، آماده همکاری نظامی با سرسپردگان خود است. آنها می خواهند میل دیرینه ایالات متحده را برای مهار رقبایی مانند چین و روسیه، ارضای دیوانگی خود برای تسلط بر جهان و آمادگی کامل برای حمله به (جمهوری دموکراتیک خلق کره) با ایجاد یک اتحاد نظامی بین ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی عملی سازند.»

واشنگتن در حال کار بر روی ایجاد یک اتحاد نظامی بین سه کشور است. اظهارات دولت ژاپن که آشکارا بر طبل هزینه‌های نظامی بیشتر و توانایی  برای «حمله به پایگاه‌های دشمن» می‌نوشت، این ادعا را ثابت می‌کند.

طرح تشکیل یک اتحاد نظامی بین ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی، که با خم شدن ژاپن و کره جنوبی در برابر ایالات متحده ممکن شد، بدیهی است که مقدمه خطرناکی برای ایجاد نسخه آسیایی ناتو است.

ایالات متحده قصد دارد نظم جهانی یکجانبه را در با توجه به «جنگ سرد جدید» در منطقه آسیا و اقیانوسیه برقرار کند. با این حال، جامعه بین المللی این تلاش های واشنگتن را رد خواهد کرد. آژانس خبری کره دمکراتیک با اشاره به اینکه چین و سایر کشورهای منطقه طرح های آمریکا را محکوم می کنند، می افزاید:

تشدید تنش ها در منطقه آسیا و اقیانوسیه به دلیل تحریکات نظامی بی احتیاطی آمریکا در وهله اول تاثیر منفی بر وضعیت شبه جزیره کره خواهد داشت. 

با این حال، این آژانس هشدار می دهد که «اقدامات رویارویی نظامی بی پروا توسط ایالات متحده و دست نشاندگانش» به «پیامدهای فاجعه بار خود ویرانگری آنها» منجر خواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: