پرش به محتوا

اولین موضع گیری واگنکنشت نسبت به نتایج کنگره حزب چپ.به گزارش رسانه های آلمان، سارا واگنکنشت، رهبر سابق گروه پارلمانی حزب چپ در بوندستاگ، به شدت از نتیجه کنگره حزب چپ در ارفورت انتقاد کرده است. واگنکنشت روز یکشنبه به خبرگزاری آلمان گفت: «پس از این کنگره حزب، امید کمی وجود دارد که حزب چپ بتواند جلوی افول خود را بگیرد.»

هر دو رئیس منتخب کنگره حزب، جنین ویسلر و مارتین شیردوان، هر دو مسئول شکست های انتخاباتی بودند. سارا واگنکنشت اظهار داشت: «این برای من یک معماست که چگونه حزبی که در حال حاضر چهار درصد است می‌خواهد با این فهرست دوباره به مجلس راه پیدا کند. کنگره حزب به صراحت تصمیم گرفته است که به همین منوال بی نتیجه ادامه دهد و احتمالاً در انتخابات بعدی نیز مانند انتخابات چند سال گذشته همین روال ادامه خواهد داشت.» بسیاری از اعضا این احساس را دارندکه «هرگز تیم بازنده را تغییر ندهند».

سارا واگنکنشت عواقب این تصمیم گیری را باز گذاشت. او تنها اعلام کرد: او تنها اعلام کرد: ‹ما باید در مورد نحوه واکنش خود به این وضعیت به توافقی برسیم. یکی از موارد این است که ابتدا یک شبکه سازمان یافته بر اساس «فراخوانی برای یک چپ مردمی» ایجاد کنیم و در یک کنفرانس بزرگتر در پاییز درباره «آنچه بعداً اتفاق می‌افتد» بحث کنیم.

از سوی دیگر، دیتمار بارتچ، رهبر کنونی گروه پارلمانی، از حزب خود خواست تا به مناقشات داخلی پایان دهد و دوباره به مشاجرات با احزاب دیگر با دقت بیشتری نگاه کند. بارتچ روز یکشنبه در کنفرانس حزبی گفت: «مخالفان سیاسی باید دوباره در کانون توجه قرار گیرند، نه رفقای خودمان. او خواستار ‹همبستگی داخلی و حملات خارجی› شد.

بارتچ ادامه داد: «این بحث‌های فراکسیونی و بحث‌های گرایشی به ما آسیب می‌زند. باید به توهین ها در شبکه های اجتماعی پایان داده شود. ما چپ هستیم یا نه.» وی خطاب به نمایندگان گفت: بیایید با هم حزب خود را توسعه دهیم.
با این حال، در مجموع، بارتچ تراز مثبتی را در کنگره حزب ترسیم کرد، که در آن نمایندگان یک مسئول جدید حزب را انتخاب کردند. کنگره حزب توانست دری را باز کند. بیشتر از این نمی توانستیم کاری بکنیم.» نمایندگان دستاوردهای زیادی داشتند. ‹و ما آن در کنگره جمع بندی کردیم›

«حزب چپ» یک مدیر اجرایی حزب جدید در ارفورت انتخاب کرده بود. دو رئیس، جنین ویسلر و مارتین شیردوان، رهبری دوگانه جدید را تشکیل می دهند. پس از یک سری شکست های انتخاباتی و ماجرای «تبعیض جنسیتی» که در آن ویسلر نیز تحت فشار قرار گرفت، رهبری حزب تصمیم به برگزاری انتخابات جدید گرفت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: